3. Минимален успех изпрати Дунав на върха в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

Минимален успех изпрати Дунав на върха в Първа лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Драконите" се наложиха с 1:0 над Пирин (Бл) в двубой от третия кръг

Дунав се наложи с минималното 1:0 над Пирин (Бл) в третия кръг на Първа лига и се изкачи на върха във временното класиране с актив от 7 точки. Единственото попадение в срещата  играна на „Арена Лудогорец” в Разград падна в 31-ата минута, когато точен за символичните домакини бе Юлиян Ненов. Пирин остава на 8-а позиция с 3 точки.

Срещата започна на високи обороти, като и двата тима имаха по едно чисто положение в първите минути. В 6-ата минута след изпълнение на корнер Васил Шопов нанесе добър удар с глава, който обаче бе спасен от вратаря на Пирин.

„Орлетата” отвърнаха почти мигновено чрез Стилиян Николов, който шутира по земя, но малко не му достигна да открие резултата.

След вихреното начало темпото спадна и двата тима подхванаха тактическо надлъгване, което в крайна сметка бе спечелено от „драконите”, които се оттеглиха на почивката с гол аванс. В 31-ата минута Юлиян Ненов проби отдясно и пробва центриране, което бе спряно от Алешандре Ханс. Ненов овладя отбитата топка и с точен удар в далечни ъгъл даде аванс на Дунав.

През втората част Дунав отново бе по-активният в атака тим, като домакините създадоха няколко добри положения пред вратата на Пирин.

Васил Шопов остана на чиста позиция в 53-ата минута, но ударът му бе избит в корнер от Георги Аргилашки.

Няколко минути по-късно гредата се оказа помощник на Аргилашки след удар на Антон Огнянов.

В заключителните минути Юлиян Ненов пробва далечен изстрел, който изненада вратаря на Пирин. Аргилашки изпусна кълбото, което за негов късмет се удари в гредата и се върна в ръцете му.

Двубоят завърши при този резултат и Дунав закономерно се поздрави с трите точки, които го изстреляха на върха в Първа лига.

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо