3. Марек записа дубъл над Хасково в битката на новаците (+ВИДЕО)

Марек записа дубъл над Хасково в битката на новаците (+ВИДЕО)

Дупничани спечелиха с 1:0 визитата си и оставиха домакините на дъното

Марек записа дубъл над Хасково в битката на новаците този сезон. Това стана факт, след като дупничани спечелиха с минималното 1:0 визитата си от XIII кръг на „А” група и така победи за втори път своя опонент, след успеха с 2:1 в началото на сезона.

Днешната среща започна отлично за гостите и те откриха резултата още в шестата минута. Тогава Еньо Кръстофчев се разписа с глава след центиране от статично положение и така изведе своите напред.

След това домакините се опитаха да отговорят на предизвикателството и бяха близо до изравняването в 28-ата минута, когато силен удар на Владислав Узунов мина опасно близо до вратата на Емил Михайлов.

Впоследствие Хасково засили натиска си и малко преди почивката Деян Лозев разтресе напречната греда на гостите.

Така или иначе обаче дупничани се оттеглиха на почивка с минимална преднина.

След паузата домакините продължиха да имат териториален превес, но трудно достигаха до чисти голови въозможности. В 53-ата минута се стигна до хаос в пеналта на Марек, но вратарят на тима се намеси решително след изстрел на Емил Ангелов.

Последва удар с глава на Деян Лозев, който обаче не затрудни Михайлов, а до края на срещата домакините така и не съумяха да намерят начин, за да преодолеят стража на гостите.

Така Марек си тръгна с трите точки и вече има 12 в своя актив, а Хасково остана на последната позиция с едва четири след 13 изиграни мача.