3. Макенджиев хвана дузпа и отърва Берое от загуба срещу Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Макенджиев хвана дузпа и отърва Берое от загуба срещу Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

Русенци изпуснаха трите точки в Стара Загора при 0:0, за цял мач Берое стигна до едно чисто положение в 87-ата минута

Благой Макенджиев спаси дузпа и добавката от упор, за да спаси Берое от загуба у дома срещу сензацията Дунав (Русе) в последния мач от седмия кръг на Първа лига. Дунав имаше по-добрите голови положения, но не успя да вкара и след 0:0 в Стара Загора изпусна лидерството в класирането за сметка на Левски, който има по-добра голова разлика.

Дунав е със 17 точки от седем мача и е допуснал едва един гол досега. Левски също има 17 точки, но е на върха заради по-добрата голова разлика. Берое пък е пети с 13 точки, толкова имат и ЦСКА, и Лудогорец, който е с мач по-малко.

Преди мача Дунав бе допуснал само един гол в първите шест кръга, а Берое спечели минимално с 1:0 при трите от четирите си успеха. Тази статистика вещаеше малко голове в Стара Загора.

В началото Милисавлевич стреля в тялото на защитник след технично връщане към него с петичка, а Будинов опита елегантен пас в наказателното поле на домакините, който бе пресечен.

Вратарят на Дунав Мартин Луков увисна при центриране отдясно, Патев с глава отклони към крака на Радослав Кирилов, но той не очакваше и от него топката излезе в аут. Венци Василев стреля ниско по диагонала, Луков се хвърли, но в последния момент дръпна ръцете си, защото правилно прецени, че топката лети в аут.

Дунав се активизира след 25-ата минута. Една топка бе удобно свалена за Васил Шопов в наказателното поле, но волето му намери трибуните зад вратата. Антон Огнянов стреля добре над стената от фаул, но Макенджиев бе на точното място и лесно лови.

Най-чистата ситуация преди почивката се откри пред Ивайло Раденцов, който си чукна топката покрай защитник след находчив авантаж на съдията Кабаков, но сам срещу вратаря стреля слабо и ниско право в него, а Макенджиев спаси.

Антон Огнянов от воле бе крайно неточен и първата част завърши без голове.

Надлъгването с доминация на двете защити продължи и през втората част. Русенци отново търпеливо чакаха своите шансове за контри и при една от тях Будинов получи от Димов на десния фланг, центрира дълбоко и Антон Огнянов хубаво стреля с воле от въздуха, но насочи покрай далечната греда. Гостите направиха и нов пропуск чрез Васил Шопов, който овладя в наказателното поле и стреля силно малко над целта.

12 минути преди края Антон Огнянов се втурна напред по левия фланг при контра, подмина на скорост Иво Иванов и капитанът на Берое го свали с ръка в наказателното поле, а съдията Кабаков веднага даде дузпа с жълт картон за бранителя.

Това бе обаче геройският час на вратаря Благой Макенджиев, който първо спаси дузпата на капитана на Дунав Диян Димов към десния ъгъл, а после спаси с един крак и добавката от упор на Юлиян Ненов.

Берое стигна до първото си и единствено чисто голово положение в мача чак в 87-ата минута. Тогава вратарят Луков изби неуверено, резервата Георги Божилов овладя, но силният му шут бе избит смело с глава от Атанас Атанасов около линията на вратарското поле.

В последната 93-а минута резервата Спас Георгиев изпусна чудесен шанс да прати трите точки в Русе, стреляйки над целта при контра и пас надясно на Антон Огнянов.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза