МЪКА БЕЗ КРАЙ: Левски пак не победи

„Сините“ с реми срещу последния Спартак – 2:2

Кризата в Левски се задълбочи, след като столичният тим не можа да победи последния в класирането отбор на Спартак (Варна).

Двата тима изиграха вълнуващ двубой на „Коритото“ във Варна и завършиха при резултат 2:2 срещата помежду си от 17-ия кръг.

„Сините“, които в неделя играха с резервните си жълти екипи, повеждаха на 2 пъти чрез попадения на Филип Кръстев, ала домакините не се предадоха и стигнаха до точката след голове на Ивайло Климентов и Пламен Димов.

Така двата отбора останаха без победи в 6 поредни мача, като Левски е с 29 точки на 7-ото място, докато Спартак има едва 8 в своя актив и е здраво закотвен на дъното.

Наставникът на гостите Станимир Стоилов бе лишен от услугите на контузените нападатели Билал Бари и Ивелин Попов, както и на заменилия ги в предишния мач Илиян Стефанов, така че реши да даде първи старт като титуляр на младока Борислав Рупанов.

Домакините бяха бурно подкрепяни от феновете си и започнаха по-мотивирано срещата като още в 8-ата минута Румен Руменов стреля силно от дистанция, но Пламен Андреев спаси.

Капитанът на Левски обаче бе неубедителен в 11-ата минута, когато позволи на Ивей Ромееш да му открадне топката, но за негово щастие тя напусна очертанията на терена.

В 22-ата минута Георги Миланов от „сините“ също отправи далечен удар, ала той бе блокиран.

Само 3 минути по-късно Левски поведе след страхотен индивидуален рейд на Филип Кръстев. Завърналият се след травма български национал навърза двама от Спартак преди да прати топката в долния десен ъгъл на Иван Дичевски – 1:0.

Така „сините“ откриха резултата с първия си точен изстрел, но това не смути домакините. В 41-ата минута бившият футболист на гостите Здравко Димитров намери Божидар Васев, чийто шут профуча покрай страничната греда.

Точно преди почивката отново Димитров подаде, този път на Мехмед Сабри, ала Пламен Андреев улови, за да запази преднината на Левски до почивката.

Скоро след нея обаче Спартак изравни. Това се случи в 48-ата минута със страхотен гол на Ивайло Климентов. Той прати топката от границата на наказателното поле първо в напречната греда, а после и в мрежата на гостите за 1:1.

Само 3 минути по-късно Левски поведе с втория гол в мача на Кръстев. След пробив на Улетън отляво националът се ориентира най-бързо след опит на Божидар Васев да изчисти и от движение матира вратаря на домакините – 1:2.

Последва пропуск на Андриан Краев с глава и такъв на Уелтън от удобна позиция, за да се стигне до 66-ата минута. Тогава „соколите“ изравниха, след като бившият играч на „сините“ Пламен Димов засече с глава центриране на Здравко Димитров от статично положение – 2:2.

До края Левски потърси успеха, но вратарят на домакините Иван Дичевски направи 2 страхотни спасявания и тсрещата завърши без победител, за да фиксират гостите своето пето последователно шампионатно реми.

СПАРТАК (ВАРНА) - ЛЕВСКИ 2:2
0:1 Филип Кръстев (25)
1:1 Ивайло Климентов (48)
1:2 Филип Кръстев (51)
2:2 Пламен Димов (66)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК (ВАРНА): 21. Иван Дичевски (к), 9. Мехмед Мехмед, 19. Никола Борисов, 25. Пламен Димов, 6. Емануел Моура, 11. Виктор Митев, 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 33. Здравко Димитров, 14. Ивей Ромеш;

Треньор: Тодор Киселичков;

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев (к), 2. Жереми Петри, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 8. Андриан Краев, 17. Уелтън, 18. Роналдо, 23. Ноа Сундберг, 24. Борислав Рупанов, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба;