3. Любо пак разжалва Руи Мигел

Любо пак разжалва Руи Мигел

Нападателят аут от тима на ЦСКА за мачовете с Фулъм и Левски.

Безобразната игра на португалеца Руи Мигел в мача Пирин - ЦСКА (0:0) е преляла търпението на треньора Любослав Пенев. Нападателят се проваля във втори мач поред като титуляр и се очаква Пенев въобще да не го включи в групата за предстоящите двубои тази седмица срещу Фулъм за Лига Европа в четвъртък и с Левски в неделя.

Основната причина Мигел въобще да попада в титулярния състав са опитите на ЦСКА да го продаде някъде. По тази причина португалецът влиза да играе поне срещу слабаците, а в отговорни мачове като този с Динамо (Москва) е извън групата. Сега обаче влизането му на мача в Кюстендил доведе до провал.

Мигел излезе в съcтава на ЦСКА за последните два шампионатни мача с Пирин и Локомотив (Мз), но и в двата случая не направи нищо и беше сменен от възстановения от продължителна контузия Владимир Манчев.

Миналата събота португалецът игра едно полувреме в контролата със Спортист в Своге, загубена от червените с 0:1, и направи три пропуска. Той има още един мач като титуляр от началото на сезона - този с Локо (Пд) на Лаута, спечелен от червените с 5:0, когато Мигел игра до 63-ата минута и вкара единствения си гол от началото на първенството. Срещу Берое в Сливен (3:0) Мигел влезе като резерва и отново не направи нищо.

Така в нападение Пенев ще разчита занапред на Иван Стоянов, Спас Делев, Владимир Манчев и новото попълнение Мишел Платини, чиято работна виза се очаква да излезе до мача с Левски.