3. Любимец зае временно първото място на „А” група

Любимец зае временно първото място на „А” група

Новакът закотви Пирин (ГД) на дъното с минимална победа, късметът също помогна

Новакът и истинска сензация от началото на първенството – Любимец, зае първото място в класирането, макар и временно. Тимът от града на дините постигна четвърта победа от пет мача, след като удари с 1:0 опашкаря Пирин (Гоце Делчев). Със своите 12 точки отборът, воден от Красимир Мечев, води с 2 пред Литекс и с 3 пред Лудогорец преди техните мачове, съответно срещу Левски и Локо (Пд).

В двубоя на градския стадион в Любимец, където дойдоха не повече от 450 зрители, домакините взеха своето с по-настоятелна игра.

В първите 10 минути гостите от Пирин обаче бяха по-добри и Марчев нахлу в наказателното поле в 8-ата минута, като бе повален от десния бек Мунин. Съдията директно посочи бялата точка. Витанов стреля, но Рашков спаси. Топката обаче отскочи и отиде в Лапантов, чийто шут също бе отразен от вездесъщия и в този мач Рашков.

След разконцентрираното начало Любимец започна да атакува. В 13-ата минута Шоколаров стреля много силно, но топката рикошира и излезе в корнер.

В 17-ата минута домакините изпуснаха най-чистото си положение. Антон Огнянов проби по левия фланг и пусна успореден на голлинията пас, предназначен за Майкъл Тевия. Гуцев обаче с шпагат изби. Топката обаче отново попадна в Огнянов, който стреля. И когато вече се виждаше, че кълбото влиза в мрежата, Гуцев протегна крак пред голлинията и изби.

В 30-ата минута Абди Абдиков извади от горния десен ъгъл силен шут на Копаранов от свободен удар.

Четири минути по-късно беше най-спорното положение преди почивката. Тевия получи дълъг пас и надбягвайки бранител, излезе сам срещу вратаря. Фиданин обаче успя да го застигне и да го фаулира, за което обаче получи само жълт картон. Според публиката футболистът на гостите е трябвало да бъде изгонен като последен в отбраната.

Така след сравнително равностойно първо полувреме дойде почивката.

Любимец започна по-добре втората част и в 64-ата минута успя да открие резултата. Аясс вкара на добавка, след като удар на Будинов бе избит.

Пирин тръгна да играе „ва банк” в края на срещата, когато Одза беше близо до изравняване на резултата, но беше изпреварен от вратаря на Любимец Радослав Рашков.

В добавеното 4-минутно продължение и гредата спаси домакините, след като удар на Пиргов с глава срещна рамката над Рашков.

Така Любимец се изкачи на първото място в класирането с актив от 12 точки. Втори е Литекс с 10, а трети Лудогорец с 9. Пирин (ГД) регистрира четвърто поражение от 5 мача и е последен само с 1 точка заради хикса с Локо (Сф) в първия кръг.