3. Лудогорец разгроми третия Берое и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

Лудогорец разгроми третия Берое и оглави класирането (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Орлите" вкараха 4 безответни гола при гостуването си в Стара Загора

Лудогорец оглави временното класиране в А група след разгромна победа с 4:0 при гостуването на Берое в първия двубой от XVIII кръг на А група.

След силни минути за домакините Лудогорец пое инициативата и доминираше в двубоя. Жуниор Кишада откри резултата в 15-ата минута, а Мисиджан удвои преднината на "орлите" в 18-ата. Отново Мисиджан бе точен в 73-ата минута. Крайният резултат бе оформен от влезлия като резерва Вандерсон в 82-ата минута.

Срещата започна добре за тима на Петър Хубчев и в третата минута Берое бе близо до откриване на резултата. Елиаш да Силва пробва далечен удар и след рикошет топката попадна в Станислав Костов, който от отлична позиция би малко над напречната греда.

Кишада опита да изведе Мисиджан на десния фланг, след подхлъзване на бранител на Берое топката попадна в бразилеца, но ударът му с левия крак срещна мрежата от външната страна.

Постепенно Лудогорец изнесе играта в половината на Берое и в 15-ата минута грешка в отбраната на домакините доведе до откриване на резултата. Отличен пас на Георги Терзиев изненада отбраната на домакините и изведе Кишада на добра позиция, бразилецът финтира Макенджиев и на празна врата от малък ъгъл откри резултата.

Три минути по-късно Берое получи нов сериозен удар. Кайсара с далечно подаване намери Мисиджан в полето на Берое, холандецът направи двойно с Кишада и изведен отляво на Макенджиев пусна топката между краката на вратаря на домакините – 2:0 за Лудогорец.

Опасен удар на Мисиджан от непосредствена близост не затрудни Макенджиев в 23-ата минута, вратарят на Берое се бе позиционирал добре и успя да избие в ъглов.

След двата бързи гола, които получи, Берое не успяваше да организира добра атака, която да затрудни защитата на гостите. Лудогорец доминираше на терена и рядко допускаше грешка в защитните си действия.

В 39-ата минута Станислав Костов нанесе добър далечен удар, който обаче премина в близост до лявата сглобка на вратата на Владислав Стоянов.

Преди началото на второто полувреме на градския стадион в Стара Загора бяха запалени факли и пусната заря, което оживи феновете на стадиона.

Владо Стоянов показа страхотен рефлекс в 55-ата минута и с отличен плонж изби удар с глава на Георги Костадинов, който бе насочен към долния десен ъгъл на вратата.

Нова възможност пред гостите се отвори в 61-ата минута. При неточно изнасяне на топката Марселиньо изведе Кишада, но последният опита да мами в полето на Берое и топката му бе избита.

Срещата загуби интригата си в 73-ата минута след трети гол във вратата на Берое, който бе дело на Върджил Мисиджан. След слабо изпълнение на ъглов Марселиньо пое и веднага изведе включилия се на скорост на левия фланг Мисиджан, който с техничен удар от границата на големия пеналт направи резултата класически.

Резервата Вандерсон стреля опасно в 81-ата минута, което можеше да се превърне в голова асистенция, но Юнес Хамза не успя да стигне навреме до топката.

Минута по-късно неточно изчистване в наказателното поле на домакините даде възможност на Вандерсон да отправи точен удар към вратата на Макенджиев, покачвайки на 4:0.

Безапелационната победа на „орлите” им осигури първото място във временното класиране на футболната ни „А” група с 38 точки, толкова има и вторият ЦСКА, но с мач по-малко.

Иван Кирилов: Сотков няма да поема Спартак Вн

Вижте какво каза изпълнителният директор на "соколите"

Кметът на Пловдив говори за състоянието на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Пловдивчани трябва да се гордеят, че имат съоръжение като стадион "Христо Ботев", каза Костадин Димитров

Феновете на Лудогорец атакуват Андерлехт

Интересът от страна на феновете на Лудогорец към третия мач на отбора в основната фаза на Лига Европа - гостуването на Андерлехт, отново е голям, съобщават от разградския клуб