3. Лудогорец продължава похода към титлата срещу Ботев Пловдив

Лудогорец продължава похода към титлата срещу Ботев Пловдив

Разградчани приемат "канарчетата" днес от 20:00ч.

Шампионът Лудогорец посреща Ботев (Пловдив) от 20:00 часа в сблъсък между първия и третия във временното класиране на efbet Лига. Разградчани имат солиден аванс пред ЦСКА - София и по всичко личи, че и тази година ще ликуват с титлата. Ботев пък преследва участие в евротурнирите и всяка точка е много ценна за “канарчетата” в стремежа им да задържат третата позиция.

Преди паузата за националните отбори Лудогорец стъпи накриво срещу аутсайдера Царско село (1:1), но ден по-късно именно Ботев направи услуга на “орлите”, като победи с 2:0 ЦСКА - София. Пловдивчани са вторият най-силен домакин в първенството, но на чужд терен съвсем не са толкова уверени. Старши треньорът на Лудогорец Анте Шимунджа смята да пусне като титуляр Антон Недялков, който дълго време се възстановяваше от контузия, но вече е готов за пълни 90 минути. Алекс Сантана е наказан и мястото му в средата на терена ще заеме Клод Гонсалвеш. Атаката ще води Пиерос Сотириу, а по крилата ще нападат Кирил Десподов и Спас Делев.

Наставникът на Ботев Азрудин Валентич е убеден, че отборът му е способен да изненада шампионите. Той смята да гласува доверие в предни позиции на Антоан Бароан, а след почивката вероятно ще се появи Джак Лейн. Много ще се разчита звездата Тодор Неделев и Еманюел Току да изненадат защитата на домакините, която в последните мачове допуска доста грешки. През есента Ботев поведе в Коматево благодарение на Неделев, но загуби с 1:3. Решаваща роля изигра червеният картон на Дилан Мертенс в началото на втората част. Попаденията за Лудогорец вкараха Сантана, Сотириу и Жордан Икоко.

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3