Лудогорец не победи Шахтьор след скандална дузпа (ВИДЕО)

Шампионите водеха с 2:0, турски рефер с престъпно решение

Лудогорец завърши наравно 2:2 срещу украинския Шахтьор Донецк в контролна среща, изиграна на лагера им в Белек. Разградчани водеха с 2:0, но допуснаха частичен обрат в последния момент.

Двубоят започна доста лежерно и в началните десетина минути играта се водеше между двете наказателни полета. В 11-ата минута Десподов получи възможност да обстрелва вратата на ветерана Пятов от пряк свободен удар, но топката срещна човек от стената на украинския тим.

Добра възможност се откри пред включилия се в атака Оливие Вердон в 17-ата минута, след като топката стигна до него при центриране от корнер. Защитникът обаче шутира встрани от вратата. Две минути по-късно Десподов изведе Педро Нареси в наказателното поле, но ударът му по земя бе спасен от Пятов.

В 27-ата минута по-активният тим на Лудогорец логично поведе в резултата. Антон Недялков с майсторски пас отляво намери в наказателното поле Игор Тиаго, който овладя технично и прати топката в мрежата за 1:0.

Не бяха изминали и три минути, когато Нонато удвои преднината на "орлите". Отново архитект на попадението бе Антон Недялков, който с хубаво центриране намери Густаво Нонато в наказателното поле и той без забавяне матира 38-годишния вратар на украинците Пятов за 2:0.

Две минути след почивката Бърнард Текпетей прати топката във вратата на съперника за трети път, но попадението бе отменено заради засада на Игор Тиаго, който не игра с топката, но я прескочи и реферът прецени, че действията му са повлияли на вратаря Пузанков. Съдийското решение обаче предизвика иронични усмивки сред разградчани. В 72-ата минута украинският тим върна едно попадение, което породи много спорове. Мануел Шоу бе изблъскан в гръб в наказателното поле, но съдийски сигнал нямаше и последва удар, който Падт изби, но при добавката Ласина Траоре не сгреши - 2:1.

В самия край на срещата съдията отсъди скандална дузпа, която украинците реализираха и се спасиха от загуба с крайното 2:2. Топката се удари в крака на Пьотровски, но турският рефер по престъпен начин посочи бялата точка.