Подобно на големите отбори в историята на българския футбол, Лудогорец легитимира яркото си присъствие в последните 3 сезона с преминаването на свръхзвуковата бариера от 100 отбелязани гола в рамките на една календарна година. Тимът, воден първоначално от Ивайло Петев и впоследствие от Стойчо Стоев, имаше 99 попадения до вчерашния последен мач със столичния Локомотив и оформи впечатляващ актив от 103.
Серията започна бразилецът Марселиньо на 3 март при 2:0 над Черно море в Разград, самият той вкара стотното попадение при домакинското 4:0 над Локо Сф, а поредицата завърши друг чужденец - Дани Абало, в продължението на двубоя със софийските железничари. Легионер постигна и най-много голове - словенецът Роман Безяк 19 пъти опъна мрежите на съперниците (15 за първенство, 4 в евротурнирите), а се разписаха общо 18 футболисти.
Разградчани поставиха рекорд за най-голям брой изиграни официални мачове от януари до декември - цели 54. 15 от тях бяха в рамките на пролетния полусезон в А група, когато лудогорци бяха вън от турнира за националната купа, елиминирани от ЦСКА. 39 от двубоите бяха през (условно казано) есенния дял от сезона - 1 за Суперкупата на България срещу Берое, 22 за първенство, 4 за националната купа и цели 12 в евротурнирите (Шампионска лига и Лига Европа). Досегашният най-голям брой мачове за година бе за ЦСКА - 50 през 1989 г. (30 за първенство, 6 за националната купа, 5 за Купата на Съветската армия като второстепенен турнир, 1 за Суперкупата и 8 в евротурнирите).
Шампионите вкараха 26 гола за първенство през пролетта, в увертюрата на есенния дял започнаха с гол за Суперкупата и после добавиха 47 в А група, постигнаха 9 в тазгодишното издание на турнира за Купата на България и цели 20 в евротурнирите. Средната резултатност на лудогорци на фона на останалите постижения в историята не е твърде впечатляваща - по 1,91 гола на мач.
Абсолютният рекорд за най-много голове за календарна година държи суперотборът на Левски, воден от Георги Василев, който през 1994 г. отбеляза 136 попадения в 42 официални двубоя. Това прави фантастичната средна резултатност от 3,24 гола на мач. Сред тях особено ценни са 11-те попадения във вратата на ЦСКА -при 4:1 през април, последвано от рекордното в историята на дербито 7:1 през септември. Така сините, с главен герой в техните редици Наско Сираков, изпревариха друг "дрийм тим", но на вечния си съперник ЦСКА от 1989 г. Тогава отборът на наставника Димитър Пенев, с ключови фигури Христо Стоичков, Любо Пенев и Емил Костадинов, постигна 135 гола.
Червените пък първи преминаха границата от 100 попадения през 1970 г., като 5 години по-рано сините с треньорското светило Рудолф Витлачил стигнаха "едва" до 96 попадения за една календарна година. Малкото на брой мачове в календара през 50-те години на миналия век (и липсата на срещи в евротурнирите до 1956 г.) попречи на червената армада ЦДНА, предвождана от Крум Милев, да достигне мечтаната трицифрена бариера. През 1954 г. армейците вкараха 85 гола в 30 двубоя (26 за първенство и 4 за купата), средно по 2,83 на мач. В Топ 10 намери място и Литекс от 1998 г., когато спечели първата си титла в своята история.