3. ЛОШО! Черна гора дойде, видя и победи (ВИДЕО)

ЛОШО! Черна гора дойде, видя и победи (ВИДЕО)

Грешка на Филип Кръстев се оказа решаваща в Разград

Националният отбор на България започна квалификациите за Евро 2024 със загуба 0:1 от Черна гора в Разград. Нашият отбор не показа лоша игра, но груба грешка на Филип Кръстев беше решителна за крайния изход от мача.

Срещата започна без опасности пред двете врати, а "лъвовете" владееха повече топката.  В 14-ата минута Илия Груев подаде към Илиан Илиев, а той намери в коридор Кирил Десподов, но изстрелът на Футболист №1 на България от малък ъгъл бе лесно уловен от Милан Миятович.

Черна гора отговори с удар на Сеад Хакшабанович, с който и Даниел Наумов не се затрудни. В 23-ата минута Кирил Десподов навлезе в наказателното поле, където се строполи на земята, но нарушение за наказателен удар нямаше.

В 27-ата минута Десподов отне топката, но реши да не действа сам, а да подаде на Илия Груев, чийто удар обаче бе отразен с крак от Миятович. Момчетата на Младен Кръстаич продължиха да владеят повече топката, но без да успеят да затруднят Миятович.  В 42-ата минута Хакшабанович отправи изстрел, а топката се отклони във Валентин Антов, но за щастие на българския бранител мина покрай вратата на Наумов. Секунди след това Савич засече топката с глава след центриране от корнер, но Наумов блесна с блестящо спасяване.

В добавеното време на първата част Марушич изкочи на добра позиция, но Наумов излезе напред и попречи на футболиста на Черна гора да нанесе точен удар. Две минути след това Наумов отново се намеси решаващо.

След почивката в Черна гора настъпиха две промени. Сеад Хакшабанович излезе, а на негово място се появи Владимир Йовович. Стеван Йоветич пък замени Марко Бакич. В 51-ата минута Десподов получи добро подаване от Спас Делев, но стреля над вратата на Миятович.

В 58-ата минута на местата на Християн Петров и Илиан Илиев се появиха Янис Карабельов и Никола Илиев.

В 70-ата минута Черна гора поведе в резултата. След двойно подаване между Йовович и Йоветич топката стигна до Никола Кръстович, който я прати във вратата, а застаналият на голлинията Петко Христов не успя да предотврати гола.

В 85-ата минута Кирил Десподов центрира от свободен удар, но право в ръцете на Миятович.

В последната минута на редовното време Кирил Десподов с остро подаване прати топката към Георги Русев, който стреля силно, но Стефан Савич бе на голлинията и изчисти топката.

Следващата среща на България е в понеделник с гостуване на Унгария в Букурещ.

България - Черна гора 0:1
0:1 Кръстович 70

Стартови състави:

БЪЛГАРИЯ: 1. Наумов, 15. Христов, 23. Антов, 3. Петров, 13. Стоянов, 4. Груев, 20. Кръстев, 22. Илиев, 17. Йорданов, 9. Делев, 11. Десподов

ЧЕРНА ГОРА: 1. Миятович, 3. Радунович, 5. Вуячич, 15. Савич, 7. Вешович, 14. Савичевич, 19. Шчекич, 8. Бакич, 17. Хакшабанович, 23. Марушич, 11. Кръстович

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3