3. Лоши новини за Левски преди мача с Арда

Лоши новини за Левски преди мача с Арда

„На „Герена“ домакините ще атакуват от първата минута и всяка точка ще е добра за нас“, посочи Николай Киров

Матео Стаматов и Мартин Петков са с контузии. Заради това двамата не бяха дори сред 18-те за домакинството на Локомотив Пловдив, съобщава „Тема спорт“.

Първият дори е бил гласен за титуляр, но е получил мускулна травма в навечерието на срещата на „Герена“.

Почти сигурно Матео и Мартин Петков няма да бъдат на линия за следващия двубой на Левски. На 5 декември, събота, сините приемат Арда. Двубоят на „Георги Аспарухов“ е от 16:30 часа и ще бъде предаван пряко по Диема спорт. Треньорът на сините вече си прави сметки за срещата без тях.

За него най-вероятно няма да бъде вдигнат и Симеон Славчев. Халфът постоянно е преследван от травми и от началото на годината има едва 6 мача за Левски.

Арда се представя силно от началото на кампанията и заема четвърто място, като има равен актив с третия ЦСКА. След мача с Локо Пловдив пък Славиша Стоянович засипа с похвали треньора на кърджалийци Николай Киров. Той отбеляза, че тимовете на специалиста играят винаги атакуващ и приятен за окото футбол.

„Хубаво е, когато колегите говорим добре един за друг“, коментира в интервю за „Хоризонт“ Белия.

„Арда изгражда своя стил. Няма да изневеряваме на този стил, а именно контрол на топката и скорост в атака. Готвим се за труден двубой, надяваме се на положителен резултат. Левски има нов треньор и направиха промени в начина на игра. Предстои да разузнаем противника, но ще се опитаме да спечелим този мач. На „Герена“ всяка точка ще е положителна за нас.“

„Контузени в отбора ни са Петко Ганев и Стойчо Атанасов. Левски ще атакува от първата минута, за да вкара гол. Ние се готвим именно за това. Левски е с нова схема, която им дава стабилност. Славиша Стоянович се опитва да подрежда футболистите си и това започва да си проличава“, допълни Николай Киров.

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа