Локомотив Пловдив запази надеждите за Лига Европа след победа над Монтана (ВИДЕО)

Камбуров и Гъргоров отбелязаха ценни голове, за да задържат отбора си в битката за Европа

Изненадващият претендент за участие в евротурнирите Локомотив (Пловдив), победи с 2:0 отбора на Монтана и запази шансовете си да се класира в Европа. Головете за домакините отбелязаха Мартин Камбуров и Емил Гъргоров.

Под проливния дъжд над Пловдив, домакините взеха инициативата още от първата минута, а Монтана прие играта дълбоко в собствената си половина. В 15-та минута Мартин Райнов бе намерен перфектно от Емил Гъргоров в наказателното поле, но ударът му мина много близко до лявата странична греда.

Само пет минути по-късно, Локомотив все пак заслужено откри резултата. Ванчо Траянов пусна отлично подаване към Мартин Камбуров, който успя да залъже Асен Георгиев и да прати топката от малък ъгъл в мрежата.

След падането на гола, гостите тотално се затвориха и локомотивци започнаха да редуват опасни центрирания и удари от далеч, опитвайки се да затруднят на мокрия терен стража на Монатана Ивайо Василев.

В последното положение на първото полувреме, Иван Коконов за малко не си отбеляза автогол, като единствено горната греда го спаси от това. Веднага след това Иван Иванов се опита с мощен шут да прати топката в мрежата, но вместо това я изстреля високо над вратата.

След почивката Локомотив Пловдив продължи с доминиращата си роля.  Въпреки това, в 48-та минута Монтана стигнаха и до най-чистото си положение отначалото на мача, след като организираха бърза контраатака. Атанас Илиев се опита да овладее топката в наказателното поле, но загуби баланс и падна в наказателното поле.

След това последователно Велковски, Мартин Райнов и Емил Гъргоров се опитаха да отбележат, но така и не успяха.

В 82-та минута, все пак, домакините стигнаха и до втори гол. След корнер, Ивайло Василев не излезе по най-сигурния начин, топката се озова в Емил Гъргоров и халфът прати кълбото в опразнената врата. В ответната атака, Монтана можеха да върнат един гол, но Асен Георгиев не уцели вратата, след като беше намерен сам срещу вратаря.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и така Локомотив се изравниха със Славия, събирайки 43 т. От заветното трето място, на което се намира Берое, ги делят четири пункта. Монтана, от своя страна, остават на последната позиция в класирането, на две точки зад Пирин.