3. Локомотив Пловдив пребори коравия Хебър с 2:1 (ВИДЕО)

Локомотив Пловдив пребори коравия Хебър с 2:1 (ВИДЕО)

"Смърфовете" записаха втори успех за сезона

Локомотив Пловдив победи с 2:1 Хебър Пазарджик в сблъсъка им от 3-ия кръг на Efbet Лига. "Смърфовете" повеждаха на два пъти в мача, за да стигнат до успеха.

Двубоят започна по мечтан начин за Локомотив Пловдив, който излезе напред в резултата само след 33 секунди игра. Бирсент Карагарен овладя топката отляво и проби по фланга. Той видя включилия се от задна позиция Бубакар Дион и го намери с подаване по земя. Белгиецът стреля от движение с първото си докосване и преодоля Петър Дебърлиев за 1:0.

В следващите минути домакините продължиха да владеят повече топката и контролираха всичко случващо се на терена. В 13-ата минута Октай Хамдиев опита да прехвърли Илко Пиргов с оптимистичен удар от далечно разстояние, но много неточно.

Четири минути по-късно Емануил Манев беше изведен на чиста стрелкова позиция. Той опита да завърши с диагонален удар по земя, но прати топката покрай левия страничен стълб.

В средата на първата част Клаудио Бонани стреля мощно от далечно разстояние, но Илко Пиргов внимаваше и успя да улови без особено затруднения.

Малко след това Дион пропусна златна възможност да удвои преднината на пловдивчани. Той се озова на чиста позиция сам срещу Дебърлиев след грешка в отбраната на пазарджиклии. Нападателят обаче като по чудо прати топката над целта.

Секунди по-късно Хебър получи правото да изпълни дузпа след нарушение на Пиер Зебли срещу Манев. Защитникът на Локомотив препъна своя опонент в наказателното поле и Васимир Ел-Хатиб посочи бялата точка. Решението на главния съдия беше потвърдено и от ВАР. Зад топката застана Тодор Чаворски, който реализира със силен удар в долния десен ъгъл. Пиргов беше пратен в противоположния ъгъл на вратата си.

В 62-рата минута Карагарен опита да изненада Дебърлиев със силен удар по диагонала от ъгъла на наказателното поле.

Две минути по-късно Дион получи на десния фланг от Димитър Илиев и центрира прецизно във вратарското поле. Там резервата Преслав Боруков беше заел най-добра позиция. Нападателят засече с глава и нямаше как да пропусне от непосредствена близост.

В 73-тата минута Карагарен преодоля Търтов и отправи много опасен шут от границата на наказателното поле. Топката профуча на сантиметри над вратата на Дебърлиев.

Три минути по-късно гостите пропиляха страхотна голова възможност. Октай Хамдиев беше изведен в коридор. Той се озова сам срещу Пиргов, който много добре скъси дистанцията и не остави място, откъдето играчът на Хебър да промуши топката. Трябва да се отбележи, че Хамдиев не беше фронтално срещу вратата, така че задачата му беше още по-трудна.

Локо Пд - Хебър 2:1
1:0 Дион 1
1:1 Чаворски 35
2:1 Боруков 65

Стартови състави:

Локомотив Пловдив: Пиргов, Томашевич, Паскалев, Бидунга, Петрович, Зебли, Илиев, Дион, Димитров, Карагерен

Хебър: Дебърлиев, Търтов, Корнел, Крумов, Бухал, Тонев, Лобов, Бонани, Манев, Хамдиев, Чаворски

Звезда на ЦСКА аут до Нова година?

Нападателят на ЦСКА Аарон Исека има разстежение на връзките след дербито с Левски

Валентин Илиев на дузпата

Наставникът на ЦСКА 1948 Валентин Илиев бе заложен на дузпата след домакинската загуба от Арда с 1:2

Генчев иска двама защитници

Треньорът на Левски Станислав Генчев ще иска през зимата да бъдат привлечени поне двама защитници

Николай Киров определи групата на Спартак Вн за дебюта си

Новият старши треньор на Спартак Варна Николай Киров определи групата за своя дебют срещу Локомотив Пловдив

Треньорът на младежкия ЦСКА скочи на съдиите

Старши треньорът на отбора на ЦСКА, който участва в Младежката лига на УЕФА, Румен Трифонов похвали играчите си за представянето им в първия двубой с Генк от втория кръг на надпреварата

Синът на Любо Пенев в немилост в Локо Пд

Сред избраниците на новия старши треньор на "смърфовете" Христо Златински не попадна синът на Любослав Пенев - Николас

Български национали играли комар преди резила в Белфаст?

Нашите загубиха с 0:5 в Лигата на нациите

ЦСКА с два червени картона и драматична загуба в младежката Шампионска лига

ЦСКА дебютира в Младежката Лига на УЕФА с поражение, след като загуби от белгийския гранд Генк с 1:3