3. Локо (София) доближи лидерите след 2:1 над Видима (видео)

Локо (София) доближи лидерите след 2:1 над Видима (видео)

Отборът на Локомотив (София) постигна поредна победа в първенството, след като се наложи с 2:1 над тима на Видима Раковски

Отборът на Локомотив (София) постигна поредна победа в първенството, след като се наложи с 2:1 над тима на Видима Раковски. Срещата се игра на националния стадион „Васил Левски” и бе от програмата на 11-ия кръг на родната „А” група. В този двубой дебют за „железничарите” направи бившият нападател на ЦСКА Владимир Манчев.

Иначе срещата започна ударно за столичани и в 7-та минута Асамоа изведе Генков на добра позиция, а българинът с техничен удар прати кълбото под плонжа на Илиев за 1:0.

След попадението „железничарите” продължиха да натискат и в 17-ата минута Генков върна жеста на Асамоа, извеждайки го сам срещу Илиев. Бързоногото крило, премина през Бранеков и стража на Видима и необезпокояван покачи на 2:0.

След това положение темпото на игра спадна значително и положенията пред двете врати станаха рядкост. Най-интересната ситуация до края на полувремето дойде в 42-ата минута, когато Владимиров центрира отдясно в наказателното поле на Локомотив, след което Георги Иванов засече, но топката се отби в сглобката на вратата.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за Локомотив.

Втората част стартира със страхотна възможност за гостите. В 50-ата минута отново Владимиров центрира за Иванов, който от няколко метра направи непростим пропуск, пращайки кълбото над напречната греда.

Играта обаче се накъса след това положение и действията започнаха да се водят предимно в центъра на терена, където бяха извършвани множество нарушения от страна и на двата отбора. В 71-ата минута Манчев намери Генков на границата на наказателното поле, вторият стреля, но много слабо и Илиев спаси.

Така дойде 79-ата минута, когато Заков получи на границата на наказателното поле, откъдето с премерен изстрел препарира Пейков за 1:2. До края на двубоя гостите от Севлиево опитаха да стигнат до точката, но силите им не стигнаха за ново попадение и така те загубиха мача с Локомотив с 1:2.

След тази победа „железничарите” вече се намират на 3-о място във временното класиране с актив от 22 точки. Гостите от Видима пък делят последното място в подреждането със състава на Миньор.

Локомотив (София) – Видима Раковски 2:1