3. Локо София би инфарктно Академик

Локо София би инфарктно Академик

Бой в лагера на "студентите" след мача

Локомотив Сф стигна до инфарктна победа 3:2 при „гостуването” си на столичния Академик на стадион „Славия”. „Железничарите” обърнаха своя съперник, след като губеха с 0:2 в 34-ата минута. С гол на Цветан Генков в 93-ата минута тимът на Димитър Васев се поздрави втори пореден успех и излезе на второто място във временното класиране с 18 точки, колкото има водачът Левски преди утрешното домакинство на Берое. След края на мача спортният директор на „студентите” Семир Селимински удари вратаря на тима Николай Чавдаров.

Изненадващо или не още в 13-ата минута символичните домакини излязоха напред в резултата. Иван Редовски засече с глава центриране на Динчев и ефектно я прати в мрежата на Пейков.

Локомотив реагира мигновено. В 25-ата минута Асамоа стреля от 6-7 метра по диагонала, но Чавдаров спаси. В 28-ата минута шут на Горанов мина над напречната греда.

Академик обаче не се затвори, а напротив – Редовски и Мбемба пропуснаха преди Академик да удвои аванса си в 34-ата минута. Михаил Петров засече с глава центриране на Ивайло Димитров и прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Пейков.

Локо София обаче не изпадна в нокдаун. До почивката „железничарите” изравниха резултата. Първо в 40-ата минута Румен Горанов отбеляза с глава след центриране на новото попълнение Владислав Романов. Три минути по-късно Йорданов бе изведен сам срещу Чавдаров след центриране на Димо Атанасов в наказателното поле и нападателят хладнокръвно реализира за 2:2.

Две минути след подновяването на играта гостите можеха да стигнат до пълен обрат, но Генков, който беше излязъл сам срещу вратаря, стреля в него, а при добавката Романов също не намери целта.

В 61-ата минута Гюнери от състава на домакините стреля от 18 метра, но топката прехвърча над напречната греда.

Локомотив наложи натиск до края на срещата и чак в 93-ата минута стигна до победен гол. Генков бе оставен непокрит в наказателното поле при центриране и с глава прехвърли Чавдаров, който си изяде плесниците от Семир Селимински след края на срещата.

Така Локо София вече има шест победи от осем мача, докато Академик регистрира шеста загуба и остава на последното място в класирането с едва 2 точки.

Академик – Локо София 2:3
1:0 Редовски (13)
2:0 Петров (34)
2:1 Горанов (41)
2:2 Йорданов (43)
2:3 Генков (93)

Академик: Чавдаров, Асенов (Николов 57), Динчев, Ив. Димитров (Селимински 82), Редовски, Петков (к), Иван Иванов, Петров (Аясс 68), Бонфин, Мбемба, Гюнери.

Локомотив Сф: Пейков, Ив. Димитров, Савич, Д. Атанасов, Гаров, Горанов (Караджинов 45), Дяков, Генков (к), Асамоа, Романов, Йорданов (Дафчев 56).

Жълти картони: Асенов, Мбемба, Гюнери (А), Асамоа, Савич, Атанасов (Л)