3. Локо (Сф) запази жива мечтата след трудна победа над Сливен – 2:0 (видео)

Локо (Сф) запази жива мечтата след трудна победа над Сливен – 2:0 (видео)

Камбуров донесе трите точки в „Надежда” с два гола след 80-ата минута

Локомотив (Сф) записа трета поредна победа в елитната „А” група, след като надигра гостуващия Сливен с 2:0. Столичните „железничари” са непобедени в последните си 10 шампионатни мача, а серията бе продължена днес от нападателя на домакините Мартин Камбуров, който реализира и двете попадения в срещата. Камбуров изработи наказателен удар в 79-ата минута, след като бе съборен от Мартин Ковачев. Той бе точен от бялата точка, а в третата минута от добавеното време таранът подпечата успеха на Локомотив с добре пласиран удар от около 10 метра.

По този начин Локо запази жива мечтата си за първа титла от 32 години насам. "Червено-черните" са само на точка зад лидера Литекс, който в понеделник ще изиграе домакинския си мач с Миньор (Пк). Феновете в "Надежда" показаха, че вече мислят само за шампионската титла. По време на мача те издигнаха плакати с имената на оставащите 8 съперника до края на сезона и надпис "8 малки крачки към eдин голям връх".

Първата част предложи много на брой интересни положения. Двата тима водеха отворена и бърза игра вследствие, на която се създаде и доста работа за вратарите на двата тима. Домакините може би не очакваха сериозно противодействие от страна на гостуващите футболисти, които първи застрашиха вратата на Юлиян Левашки. Александър Тонев си освободи пространство пред пеналта на Локо и стреля към далечния ъгъл на Левашки. Със сетни усилия стражът успя да отклони топката достатъчно за да я отпрати в ъглов удар.

В 19-ата минута Деян Христов имаше добра възможност да стреля с глава от непосредствена близост, но нападателят на Сливен не очакваше топката да достигне до него, след като няколко футболисти пред него се разминаха с кълбото. В пореден двубой за Локомотив Дерек Асамоа изпъкваше на преден план. В 21-ата минута ганаецът нацели напречната греда на Тодор Тодоров, а секунди по-късно Филип Филипов можеше да изведе Сливен напред в резултата. Бранителят се изплъзна на Димо Атанасов, но стреля право в ръцете на Левашки.

В 33-ата минута Деян Христов стреля без подготовка от границата на наказателното поле на Локомотив. Топката бе насочена към близкия висок ъгъл, но вратарят на домакините за пореден път отрази със завидна лекота. Две минути преди края на първата част Асамоа можеше да открие резултата в полза на домакините, но след като преодоля вратаря на Сливен не успя да нанесе решаващия удар.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а първото опасно положение дойде след акробатичен удар на Камбуров. В 68-ата отново нападателят стреля опасно след подаване на Генков. В 79-ата минута, след като се бе изплъзнал на Мартин Ковачев, Камбуров напредна към крайната линия. Там той бе съборен, а реферът Мариос Панаи от Кипър посочи към бялата точка. Камбуров застана зад топката във втори пореден мач и бе безапелационен в изпълнението си. Тодоров предпочете левия си ъгъл, докато кълбото влетя в противоположната страна на вратата.

До края на срещата Генков също можеше да се разпише, а в третата минута на добавеното време Камбуров оформи крайния резултат с 17-я си гол за сезона.

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза