3. Локо (Сф) плесна звучен шамар на Берое и надеждите им за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Сф) плесна звучен шамар на Берое и надеждите им за Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичните "железничари" разгромиха тима на Петър Хубчев с 4:1 под "Аязмото"

Локомотив (София) разгроми Берое като гост с 4:1 в последен мач от 24-ия кръг на „А” група. Столичните „железничари” нанесоха своите удари в началото и в края на първата част, след което добавиха още два гола веднага след почивката.

Ламжед Шехуди (1’), Йордан Тодоров (45+3’), Емил Гъргорв (51’) и Владислав Романов (52’) отбелязаха головете за гостите, а точен за тима на Петър Хубчев бе Сали Керкар в 54-тата миунта.

Гостите започнаха головата фиеста рано-рано, като още преди да бе изтекла и една минута от мача откриха резултата. Танко Дяков сбърка фатално, Том центрира към непокрития Шехуди, който отблизо направи 1:0.

Играчите на Берое можеха да изравнят на няколко пъти през първата част, но нямаха късмет пред гола, като веднъж Митрев изчисти от голлинията, а Иво Иванов нацели напречната греда.

В заключителните секунди на първата част столичните „железничари” забиха още един гол във вратата на домакините. Том проби отдясно и центрира, Гъргоров стреля, но намери напречната греда. При добавката Йордан Тодоров шутира рикоширалата топка и наказа Макенджиев за втори път.

В началото на втората част истински голов тайфун се завъртя под „Аязмото”. Само в рамките на четири минути паднаха три гола. В 51-вата Гъргоров реализира за 3:0, завършвайки подаване на Йордан Тодоров, а минута по-късно Романов вкара четвърти, възползвайки се от нова грешка на домакините.

В 54-тата минута Берое отбеляза почетното попадение след хубав удар на Керкар отдалече.

С победата тимът на Димитър Васев има 43 точки и отново изпреварва Литекс заради по-добрите си показатели. Столичните „железничари” вече са само на две зад втория ЦСКА. Берое остава пети с 39.