3. Локо (Сф) мина експресно през Сливен - 3:1

Локо (Сф) мина експресно през Сливен - 3:1

Мартин Камбуров и Виктор Шпишич донесоха пета победа за "червено-черните" този сезон.

Локомотив (София) победи с 3:1 Сливен в динамичен и оспорван двубой. Мачът се игра на стадион „Хаджи Димитър” и бе първи от 7-ия кръг на "А"група. Мартин Камбуров откри резултата в 36-ата минута, а Мартин Ковачев върна гола само три минути по-късно. Две попадеия на Виктор Списич в 48-ата и 74-ата минута обаче донесоха победата на „железничарите”.

Срещата, която се игра при слънчево време пред около 1500 зрители, започна динамично, като домакините първи се втурнаха да атакуват противниковата врата.

В 3-ата минута Илия Илиев стреля технично от пряк свободен удар, но Галев показа бърза реакция и успя да избие топката, която летеше към горния ляв ъгъл на вратата. Четири минути по-късно домакините създадоха нова опасност пред вратата на Локомотив (София), след като Дяков стреля от границата на наказателното поле, но топката прелетя встрани от Георгиев.

Най-непростимият пропуск в мача бе дело на Деян Христов, който в 9-ата минута напредна в наказателното поле след грешка в защитата на Локо и пропусна да реализира стопроцентово положение, останал сам срещу вратаря.

Четири минути по-късно Христов направи нов пропуск, след като отправи хубав удар от ъгъла на наказателното поле, но Галев отново изби в корнер.

Първата си по-сериозна възможност „железничарите” създадоха едва в 29-ата минута, когато Калоян Караджинов отправи мощен шут след центриране в наказателното поле, но Ковачев подложи крак и изби топката.

В 33-ата минута домакините създадоха нова опасност пред вратата на Локомотив, след като Въндев се опита да спре топката, но стреля доста хаотично и в крайна сметка топката беше изчистена от Караджинов.

Резултата откриха „железничарите” в 36-ата минута, когато Златински стреля от пряк свободен удар, но топката срещна гредата. Мартин Камбуров обаче действа светкавично и изпрати топката в мрежата за 1:0.

Три минути по-късно домакините, които не просто се съпротивляваха, но и в голяма част от времето диктуваха събитията по терена, изравниха резултата с гол на Ковачев, който засече топката с глава след центриране от фаул.

Двете единици на таблото се запазиха до края на полувремето и двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат.

Домакините отново бяха по-активни в първите минути на втората част и атакуваха вратата на Галев с поредица от бързи удари. Те обаче не доведоха до нищо сериозно и в 48-ата минута тимът на Драгомир Окука добави нов гол в актива си. Марчо Дафчев отправи хубав удар, Георгиев успя да избие топката, но Шписич бе непоколебим и простреля стража за 2:1.

В 56-ата минута Мартин Камбуров направи непростим пропуск, след като стреля с глава от около два метра, но не успя да уцели рамките на вратата.

Домакините също се отчетоха с пропуск в 61-ата минута, когато Илиев напредна в наказателното поле на съперника, но Галев отнове се намеси блестящо.

В 68-ата минута Деян Христов се строполи в наказателното поле, претендирайки за дузпа, но Христо Ристосков не удостои с внимание претенциите му.

Крайното 3:1 оформи Виктор Шписич, който в 74-ата минута се възползва от отличния извеждащ пас на Дафчев и по този начин уби интригата в мача.

До края на мача не се случи нищо по-интересно и домакините записаха поредна загуба в актива си.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо