Локо Пловдив с класика при първата си победа в новия шампионат (ВИДЕО)

Монтана не успя да вкара и в третия кръг

Локомотив (Пд) спечели с класическото 3:0 гостуването си на Монтана, като мачът бе игран на градския стадион в Ловеч.

„Железничарите” поведоха в 16-ата минута чрез Дани Кики, а Карагерен удвои в 31-ата. Капитанът на гостите Мартин Камбуров оформи крайното 3:0 след точно изпълненена дузпа през втората част.

Монтана също имаше своите шансове, но късметът бе обърнал гръб на футболистите на Стевица Кузмановски, които на два пъти уцелиха гредата. Така в трети пореден двубой Монтана не успява да отбележи гол.

Въпреки трудните начални минути, Локомотив доминираше през първата част и до почивката закономерно водеше с 2:0.

В 16-ата минута Георги Вълчев овладя класно в полето на домакините и потърси Камбуров, който веднага отклони към Дани Кики, а нападателят стреля точно по земя за 1:0.

Липса на късмет в 31-ата минута лиши Монтана от изравнително попадение. Иван Иванов отправи опасен далечен удар, който обаче срещна сглобката на вратата.

В 39-ата домакините бяха наказани за втори път. При центриране на Амрауи топката бе поета от Карагерен, той финтира бранител и отправи удар, кълбото се отклони леко в крака на защитника и посети мрежата на Христо Иванов за втори път.

Последва щурм на домакините, които опитаха да върнат поне един гол преди почивката, но Сергей Георгиев не бе точен на два пъти.

Секунди след старта на второто полувреме Маркиньос направи невероятен пропуск, като от близо 10 метра нацели напречната греда.

Интригата в двубоя се загуби окончателно в 61-ата минута, когато след игра с ръка на Чипев в наказателното поле съдията отсъди дузпа, която капитанът на „железничарите” Мартин Камбуров изпълни точно за 3:0.

Няколко точни удара отправиха футболистите на Монтана до края на двубоя, които обаче не затрудниха Илко Пиргов и срещата завърши при резултат 3:0 в полза на пловдивския Локомотив, което е и първа победа за тима на Илиан Илиев в Първа лига.