3. Локо Пловдив не сбърка срещу Спартак Варна и се върна в топ 6 (ВИДЕО)

Локо Пловдив не сбърка срещу Спартак Варна и се върна в топ 6 (ВИДЕО)

"Смърфовете" за кратко бяха изпреварени от Славия, но победиха с 3:1 на "Лаута"

Локомотив Пловдив успя да победи с 3:1 Спартак Варна във втория двубой от петъчната програма на 28-ия кръг в efbet Лига. "Смърфовете" взеха важни три точки, с които се върнаха в топ 6, докато Спартак Варна остава на дъното с 16 точки.

Домакинският натиск на Локомотив Пловдив стартира от самото начало. „Смърфовете“ си спечелиха ъглов удар в 3-тата минута. След центрирането топката стигна до Петър Витанов, който стреля от движение в ръката на Роберто Хименес. Главният съдия Ивайло Ненков не уважи претенциите на „черно-белите“ за дузпа.

Последва обаче намеса на ВАР. След дълъг преглед, продължил около три минути, реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Джовани, който прати Иван Дичевски в обратния ъгъл.

В 41-вата минута Спартак Варна организира стойностна контраатака. Ивееш Ромей овладя и даде страхотен извеждащ пас към Баланюк. Украинецът се озова сам срещу Хоркаш. Тръгна да го залъгва, но топката му избяга. Защитник дотича и я изчисти току пред аутлинията.

Спартак варна изравни в 44-тата минута. Виктор Митев овладя и потърси центриране в наказателното поле. Луан да Силва, който играе под  наем във варненци от Локомотив, изскочи зад защитата и с глава не остави шансове на Хоркаш. Останаха съмнения за засада, но дебютантът Хорхе Сегура я покриваше.

В добавеното време на първата част Баланюк пробва тежък шут от средна дистанция. Топката беше насочена в центъра на вратата и Хоркаш успя да улови.

В 48-ата минута Евандро опита да изненада Хоркаш с изстрел от сериозна дистанция, но над вратата. Десетина минути по-късно гостите направиха непростим пропуск. Ивей Ромееш и Иван Йорданов разиграха добре отдясно. Вторият стигна до топката точно пред аутлинията и центрира във вратарското поле. Там сам беше оставен Баланюк, който не уцели вратата от метър и половина.

Така се стигна до 68-ата минута, когато „смърфовете“ си възвърнаха аванса. Попадението падна след изпълнение на корнер. Джовани подаде късо към Денислав Александров. Влезлият като резерва футболист центрира на първа греда. Там с глава отклони Матеус да Силва, а Мартин Паскалев от близко разстояние преодоля Дичевски с лекота.ю

Няколко минути по-късно гостите останаха с човек по-малко. Пламен Димов беше изгонен с директен червен картон. Той не прецени добре траекторията на топката и беше принуден да фаулира откъсващия се Джовани. Ивайло Ненков първо показа жълт картон, но след намеса на ВАР капитанът беше изгонен като последен в отбраната.

Стартови състави:

Локомотив Пд: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Хорхе Портокареро, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус Силва, 34. Петър Витанов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев – К, 7. Бабакр Дион, 9. Ерик Сорга

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 66. Александър Цветков, 17. Александър Беолусов, 11. Виктор Митев, 27. Денис Баланюк, 12. Евандро, 82. Иван Йорданов, 14. Ивей Ромееш, 6. Луан Силва, 25. Пламен Димов – К, 22. Роберто Хименез

Станислав Генчев: Левски не заслужаваше да загуби от Ботев (ВИДЕО)