3. Локо (Пловдив) изпусна Сливен в "Битката за оцеляване" - 1:1 (видео)

Локо (Пловдив) изпусна Сливен в "Битката за оцеляване" - 1:1 (видео)

Александър Тонев вкара феноменален гол за своя отбор

Сливен и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в двубоя за оцеляване между двата тима. Срещата на стадион „Хаджи Димитър” завърши 1:1, а двата отбора изиграха мъжки мач,  който можеше да има различен развой във всяка посока.  Все пак трябва да се отбележи, че гостите създадоха 5-6 чисти положения за гол, докато домакините едва две.

Преотстъпеният от ЦСКА Александър Тонев изведе домакините с ювелирен гол през първата част, а Йордан Тодоров изравни с попадение през втората част.

Мачът започна с предимство за отбора на Локомотив. В 13-ата минута Дембеле пусна много хитър пас към Данчо Тодоров, който отляво стреля в ръцете на Тодор Тодоров. 60 секунди след това Данчо Тодоров бе изведен на изключително чиста позиция заедно със Здравко Лазаров само срещу един защитник на Сливен. Вместо да подаде на чакащия на почти празна врата Лазаров обаче, Тодоров реши да стреля егоистично и Тодоров спаси изключително положение.

В 20-ата минута Локомотив отново създаде много добра ситуация. Здравко Лазаров нахлу отдясно в наказателното поле, върна към Йордан Тодоров, който стреля, но топката срещна страничната греда.

Противно на очакванията обаче Сливен поведе с феноменален гол. Юношата на ЦСКА тръгна с дрибъл към наказателното поле отляво и със страхотен фалциран удар от ъгъла на наказателното поле матира Акалски с удар в паяжината на вратата.

В 40-ата минута Сливен пак се спаси. След центриран и меле в наказателното поле, първо Дембеле стреля от 2 метра, след това и Данчо Тодоров от един, но Ямуков изчисти от голлинията.

Втората част започна с нови положения. В 49-ата минута Филип Филипов се озова на стрелкова позиция след много добро двойно подаване с Деян Христов, но в последния момент се засуети и топката му бе отнета.

В 50-ата Даксон изведе Дембеле сам срещу Тодоров. Нападателят се опита да прехвърли технично вратаря, който изби с рамо. В 57-ата минута след центриране на Лазаров, Тодоров изби топката не много добре и Гаджалов отправи удар с глава, който бе избит преди да влезе във вратата от защитник на Сливен.

Неизбежният гол за гостите в крайна сметка дойде в 62-ата минута. Здравко Лазаров изведе прекрасно Йордан Тодоров отляво и халфът с нисък удар по земя, подобен на този, който вкара преди време Деян Христов на Левски, изравни, след което изрази невероятно бурно радостта си, прегръщайки треньора си Наджи Шенсой.

Последната добра ситуация бе отново за Локомотив. В 77-ата минута Йордан Тодоров бе изведен между двама защитници, опита се да обърне хитро посоката си, но топката му бе избита.

След това положение мачът сякаш затихна и в останалите минути положения пред двете врати липсваха.

Така Сливен дръпна с 2 точки пред Локомотив (Мездра), а Локомотив (Пловдив) с три. Последните два отбора обаче имат срещи с изхвърления от „А” група Ботев и освен това Сливен гостува на Локо (Мездра) в явяващ се пряк сблъсък на 2 май.

НА ЖИВО: Хебър - Септември Сф 1:1

"Зелените" с човек по-малко, гледайте мача тук...

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза