3. Локо (Пд) устиска победата в Каварна (видео)

Локо (Пд) устиска победата в Каварна (видео)

Локо (Пд) трябваше да трепери двайсетина минути, да за се поздрави с успех от 2:1 над Калиакра в Каварна в среща от 19-ия кръг на „А” група.

Локо (Пд) трябваше да трепери двайсетина минути, да за се поздрави с успех от 2:1 над Калиакра в Каварна в среща от 19-ия кръг на „А” група. „Смърфовете” поведоха набързо с два чисти гола на Даниел Георгиев и Драги Коцев още през първото полувреме, но през второто отстъпиха инициативата на домакините, които върнаха едно попадение чрез Герасим Заков в 71-ата минута. Все пак „черно-белите” от Пловдив устискаха победата и се изравниха на 6-ото място със Славия. Двата отбора имат по 33 точки, но Локомотив е 7-и, защото има по-лоши показатели от „белите” в директните мачове.

Тимът на Емил Велев постигна първа победа като гост от класиката над Видима в 8-ия кръг.

Христо Спасов пропусна да открие резултата още в самото начало преди Даниел Георгиев да го стори в 22-ата минута. Последният прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Калиакра с плътен удар от границата на наказателното поле. Само 4 минути по-късно авансът на гостите бе удвоен. Драги Коцев, който бе особено активен отдясно, намери топката от въздуха на линията на наказателното поле, за да я прати в горния ляв ъгъл на Григоров.

Калиакра можеше да намали изоставането си, но Павел Ковачев не успя да порази Караджов от 1 метър в 31-ата минута. Вратарят със сигурна изява запази мрежата си суха. 4 минути по-късно Христо Спасов удари напречната греда, а до почивката само късметът спаси вратата на Калиакра от трети гол, след като Детелин Димитров беше близо до това да си вкара автогол.

Второто полувреме беше далеч по-заспало. Калиакра беше по-активен, а Локомотив искаше да съхранява сили за тежките мачове срещу Лудогорец и ЦСКА другата седмица. Чак в 63-ата минута зрителите се посъбудиха при тежък шут на Илиян Йорданов от свободен удар, който бе отразен със сетни усилия от вратаря Григоров.

В 71-ата минута Калиакра отбеляза и направи мача интересен. 1:2 направи Герасим Заков, който от няколко метра разстреля Иван Караджов. Нападателят не бе вкарвал от 11 мача насам.

До края Калиакра центрира няколко топки в наказателното поле, но така и не успя да отправи удар към вратата на Иван Караджов и срещата завърши с четвърто поредно поражение за каварналии, а в серия от седем домакинства не са вкусвали успеха. Сега те са 15-и с едва 7 точки, като изостават от спасителната 13-а позиция със 7.