3. Локо (Пд) нанесе четвърта поредна загуба на Черноморец в 350-ия мач на Херо в „А” група (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Смърфовете" се наложиха над "акулите" след голове през второто полувреме на "Лаута"

Локомотив (Пд) се наложи с 2:0 над гостуващия Черноморец в среща от 19-ия кръг на “News7 футболно първенство”. Попаденията за тима, воден от Стефан Генов, реализираха Станислав Маламов и резервата Четин Садула през второто полувреме. Преди почивката Преслав Йорданов от Черноморец удари напречната греда.

Така „смърфовете” нанесоха четвърта поредна загуба на "акулите" във всички турнири и пета в "А" група, и увеличиха разликата между двата тима, които са комшии в класирането. С успеха, който е вторият им през пролетта, Локомотив събра 31 точки на 6-ото място. Черноморец остава на 7-ата позиция с 27 точки.

Димитър Димитров записа юбилейния си 350-и двубой като старши треньор в А група. Херо е доайенът сред наставниците на сегашните отбори в елита с огромна преднина пред Илиан Илиев (183 мача).

Черноморец пропусна няколко положения през първото полувреме. В 14-ата минута Преслав Йорданов засече центриране от корнер във външната страна на мрежата. В 21-ата минута отново той можеше да открие резултата. Уатара го изведе, но ръстовият нападател шутира в напречната греда. В 36-ата минута вратарят на Локо (Пд) Данчо Господинов трябваше да напуска наказателното поле и с глава като либеро да избива извеждащ пас към Уатара.

Локомотив пое инициативата след първия половин час и до почивката на три пъти застраши вратата на Стоян Колев. Първо в 40-ата минута Абушев не успя да отправи удар при центриране на Юруков. Три минути по-късно отново двамата разиграха, като Рони остана очи в очи със Стоян Колев, но ударът му мина встрани от вратата. В 45-ата минута вратарят изби удар на Златински, а на добавката Маламов шутира неточно.

След скучни първи минути на втората част Локо откри резултата в 62-ата. Стефанов пусна към Маламов вляво в наказателното поле, а последният с техничен шут покрай вратаря откри резултата.

Кулминацията дойде в 67-ата минута, когато Черноморец беше съвсем близо до изравнителен гол, но непокритият Паланков от 1 метър не успя да порази Данчо Господинов.

След тази критична ситуация Локо Пд покачи своя аванс. Резервата Садула, който иначе не се слави с високия си ръст, вкара с глава в 74-ата минута, като засече центриране в мрежата.

Десетина минути преди края след няколко месечно отсъствие на терена се завърна Тодор Тимонов, известен като Принца на Пловдив от престоя си в Ботев.

Иначе Лорис Арно, който се появи като резерва, се представи най-добре за Черноморец до края на срещата. В 89-ата минута той опита атрактивен удар от границата на наказателното поле, но прати топката над вратата.

В 91-ата минута Черноморец създаде най-чистото си положение. Друга резерва – Дрянов - остана очи в очи с вратаря, като опита с левия крак да намери празния ъгъл на Господинов, но шутира над вратата.