3. Локо (Пд) надигра Монтана като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Локо (Пд) надигра Монтана като гост (ВИДЕО+СНИМКИ)

Пловдивчани биха с 2:1 край река Огоста

Локомотив (Пловдив) се върна на победния път след победа 2:1 над Монтана като гост. Головете за гостите от Пловдив вкараха Мартин Кавдански и Димо Атанасов във всяко едно от полувремената, и двата паднали след грешки на вратаря на домакините Веселин Цветковски. Почетният гол за Монтана отбеляза капитанът на тима Мирослав Антонов от дузпа в края.

Успехът изкачва Локо (Пд) с една позиция. Тимът на Стефан Генов вече заема 8-ото място с актив от 15 точки. Монтана пък допусна трета поредна загуба и се свлече до 13-ата позиция, която от този сезон води към изпадане, с 11.

Локомотив (Пд) наложи надмощие от самото начало. В 9-ата минута два последователни удари на Атанас Курдов бяха спасени от вратаря на Монтана Веселин Цветковски. Малко по-късно и шут на Стефанов в долния ляв ъгъл бе избит от стража, който до скоро се лекуваше от комоцио и счупен нос.

В 17-ата минута Монтана създаде първата си по-смислена атака. Но центрирането на Воденичаров не бе оползотворено.

В 26-ата минута Абушев падна на границата на наказателното поле, просейки си дузпа, но съдията Иван Кирилов от Варна не уважи претенциите му.

Натискът на гостите даде резултат в 40-ата минута, когато Златински центрира от дълбочина, Цветковски изпусна топката и на добавката Мартин Кавдански направи 1:0 от непосредствена близост.

На почивката старши треньорът на Монтана в днешната среща Дилян Иванов, който заместваше наказания Атанас Джамбазки, извърши две смени. Петър Петров и Деян Христов замениха съответно Георги Пашов и Димитър Петков.

Това се отрази върху играта на домакините, които станаха по-активни. В 51-ата минута Мечечиев центрира отдясно, топката попадна у непокрития Воденичаров, чийто удар с глава обаче мина над вратата.

Въпреки че домакините стояха по-добре на терена, те допуснаха втори гол в 79-ата минута. Тогава при контраатака на Локо (Пд) Цветковски излезе да пресреща противников състезател и успя да стигне първи до топката, напускайки наказателното поле. Но вместо да изчисти в тъч, той реши да комбинира със свой съотборник в отбрана и сбърка фатално при подаването. Вместо в защитник, кълбото попадна в краката на Димо Атанасов, който на празна врата предреши крайния изход.

Почетният гол за Монтана вкара Мирослав Антонов, който си изработи дузпа в 85-ата минута и сам я реализира.

Ботев Пловдив пусна в продажба билетите за Славия

Сблъсъкът на "Колежа" е на 19-ти октомври

Кметът на Враца: Обрахме картофите и се връщаме у дома

Калин Каменов показа чувство за хумор

Две жени ще свирят мачове за Купата на България

Кристина Георгиева и Християна Гутева получиха наряди за срещите от първия кръг на турнира