Локо (Мз) и Черноморец си поделиха по една точка в здрава битка на калния стадион в Мездра – 1:1

Двата тима вложиха максимално старание, за да стигнат до успеха, но в крайна сметка срещата завърши без победител, след като Светлин Симеонов откри резултата в 7-ата минута, а Любомир Тодоров изравни резултата в 53-ата.

Локомотив (Мз) и Черноморец (Бс) завършиха наравно 1:1 в последния мач от 22-ия кръг на „А” група, който се игра на изключително наводнен и кален терен в Мездра.

Двата тима вложиха максимално старание, за да стигнат до успеха, но в крайна сметка срещата завърши без победител, след като Светлин Симеонов откри резултата в 7-ата минута, а Любомир Тодоров изравни резултата в 53-ата. През първата част гостите останаха с 10 души, след като Кръстев получи червен картон за фаул в наказателното поле, а Саша Симонович изпусна отсъдената дузпа.

Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха резултата още в 7-ата минута, когато Симеонов с глава се възползва от центриране в пеналта и с глава матира Левашки за 0:1. В тези минути играчите на Краси Балъков комбинираха много добре помежду си, докато домакините сякаш още не можеха да влязат в ритъма на мача. Към 20-ата минута на терена в Мездра се изсипа пороен дъжд, който направи условията за игра изключително тежки. Въпреки това 22-ата на терена вложиха всичко от себе си и заслужиха аплодисменти за мъжката си игра. В 32-ата минута Николай Кръстев дръпна за фланелката Симоеш и арбитърът Николай Бозев правилно посочи бялата точка и изгони от игра защитника, който бе последен в отбрана.

Капитанът на Локо Саша Симонович обаче би покрай гредата и „акулите” запазиха аванса си на почивката, макар останали и с човек по-малко на терена. Логично „железничарите” се хвърлиха в атаки през второто полувреме и в 53-ата минута успяха да изравнят. Тогава влезлият като резерва Любомир Тодоров направи хубаво двойно подаване със Симонович и с техничен удар от около 20 метра заби топката в горния десен ъгъл на Борел – 1:1.

Единоборствата след това продължиха с пълна сила, като домакините опитаха да стигнат до втори гол, докато Черноморец също поглеждаше към вратата на Левашки. Той спаси тима си в 67-ата минута, когато на два пъти се намеси добре на „втория етаж”, а късметът го спаси в 78-ата минута. Тогава Божилов получи страхотен пас от Симеонов, но от няколко метра не можа да уцели вратата. Така двата тима си поделиха по една точка и Черноморец има вече 27 в актива си, което му отрежда 9-о място, докато Локо (Мз) има 3 повече и съответно е с 3 места по-напред в класирането.