3. Локо измъкна точката на Миньор в Перник (видео и снимки)

Локо измъкна точката на Миньор в Перник (видео и снимки)

Секунди преди края домакините изригнаха в протести, искайки попадение, но такова не бе отсъдено

Миньор (Перник) и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от 14 кръг на родната "А" група. През по-голямата част от двубоя гостите атакуваха повече, но в последните секунди Крум Бибишков бе на косъм да донесе победата на своя тим. В 89-та минута при негов удар дойде най-спорната ситуация в сблъсъка, при която цялата скамейка на Миньор претендираше за попадение, което главният рефер Иван Кирилов не отсъди. Така след няколко напрегнати момента на стадион "Миньор" началният резултат 0:0 се запази и до края.

Сблъсъкът в Перник започна равностойно, като си личеше, че домакините се нуждаят от точки и ще търсят ранно попадение. Миньор започна добре, но още в първите секунди на срещата и Локомотив даде да се разбере, че гостува на Стадиона на мира за победа. В 7-та минута Цветков пробва удар с левия крак диагонално на около 20-25 метра от вратата на Локо, кълбото обаче прелетя в аут.

В 13-та минута Даксон Да Силва върна изстрела от средна дистанция, но вратарят на домакините Чворович вещо спаси. Четири минути по-късно отново Даксон пробва шут, този път доста оптимистично – от централната линия на терена. Топката прелетя на около 2 метра от вратата на перничани. Последва още един неуспешен удар на Даксон, след което в 24-та минута пред очите на помощник-треньора на националния отбор Ради Здравков Здравко Лазаров бе най-близо до гола. Електричката успя акробатично да се пребори за центрираната от Карвальо в близост до вратарското поле топка, но ударът с левия крак на капитана на Локо излезе в аут.

В 32-та минута „смърфовете” отново бяха в центъра на събитията. Даксон намери чудесно Лазаров зад бранителите на Миньор, но Електричката от рамките на наказателното поле шутира твърде високо.  Осем минути по-късно Карвальо бе изпуснат от Стойчев и излизаше на чиста позиция, но на линията на пеналта го пресрещна Чворович, който овладя и подаде напред.

В 43-та минута Лазаров с левия крак отправи удар без подготовка към вратата на Миньор, но без успех. Секунди по-късно капитанът на гостите центрира от дясно във вратарското поле на перничани, където бе Де Карвальо, но тъмнокожият нападател се размина на сантиметри с топката. Така двата тима се прибраха да почиват при резултат 0:0.

В 58-та минута на сблъсъка Даксон Да Силва отново опита мерника си и отново топката прелетя покрай целта. Гостите все повече атакуваха на иначе негостоприемния стадион „Миньор”. Стабилните намеси на Чворович и на дефанзивните халфове на перничани не позволиха да се стигне до чиста голова позиция. Футболистите на домакините успяха да държат гостите далеч от вратата си, но „смърфовете” от своя страна не спираха да обстрелват Чворович.

Така в 66-та минута дойде най-интересната ситуация в двубоя. Здравко Лазаров овладя една топка на около 25 метра фронтално срещу вратата на Миньор и с топовен шут насочи топката неспасяемо за Чворович. Все пак дясната греда на вратата на домакините се оказа най-добър техен помощник и топката, отбивайки се в страничния стълб, излезе в аут.

Секунди преди края на редовните 90 минути дойде най-спорната ситуация в двубоя. Бибишков успя да нахлуе в наказателното поле на гостите отдясно и със силен шут принуди Ставрев да избие. Избитата топка остана в игра и тупна на голлинията на вратата на Локо, главният рефер Иван Кирилов от Варна не отсъди гол, въпреки мощните протести от страна на Миньор. След още три минути игра, но без чисти ситуации пред двете врати, Кирилов даде и сигнал за края на сблъсъка. Така след напълно равностоен двубой Локомотив успя да измъкне точката в Перник.

15.  Калиакра 6
Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч