3. Логичното се случи – Литекс би Сливен в Ловеч

Логичното се случи – Литекс би Сливен в Ловеч

Ловешкият клуб дръпна с 4 точки на върха в „А” група

Литекс победи Сливен в последен мач от 20 извънреден кръг на "А" група. Момчетата на Ангел Червенков спечелиха с минималното 1:0. Със спечелените 3 точки Литекс дръпа с 6 точки пред преследвача Локомотив (София) във временното класиране, докато Сливен е на 12-та позиция с актив от 21 точки.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на Литекс. С първия съдийски сигнал футболистите на Ангел Червенков се втурнаха в яростни атаки. Още в 3-та минута Ивелин Попов имаше шанс да открие резултата, но ударът му с глава мина над напречната глава на Караманов.

След това на 2 пъти Дока опита късмета си от далечна дистанция, но първият му удар бе спасен от вратаря на Сливен, а вторият излезе в аут. Литекс продължи да натиска и с пропуски се отчетоха Попов и Янев. Логичното се случи в 24-та минута и Литекс поведе в резултата с 1:0. Христо Янев центрира от фаул и Бодуров засече топката с глава в мрежата на Караманов.

След гола Литекс успокои темпото и предпочете да задържа топката в свое владеене. За Сливен най-активен бе Тонев, който се отчете със засада и далечен удар към Голубович, преминал над вратата.

Второто полувреме също бе за Литекс. След спокойните начални минути на втората част Янев бе първи, който пробва рефлекса на един от двамата вратари, но Караманов улови топката без проблеми. След него Миранда имаше шанс да възстанови равенството, но Голубович се намеси с вещина. С

лед това на терена имаше само един отбор – Литекс. Ивелин Попов опита късмета си след удар, но не уцели вратата. В 63-та минута Янев стреля от пряк свободен удар, но Караманов спаси. След това в рамките само на 2 минути Христо Янев на 2 пъти уцели гредите зад вратаря на Сливен.

След този епизод футболистите на Ангел Червенков натиснаха в търсене на втори гол, но безуспешно. Сливен изпусна своя шанс за равенство в добавеното време на мача. Киков стреля след центриране от фаул на Миранда в аут. Това бе и единственото положение на Сливен за гол през второто полувреме.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза