Литекс с класика над Монтана вкъщи след фиаското с БАТЕ

Отборът на Литекс успя да постигне изключително ценна победа с 3:0 над състава на Монтана. Срещата се игра на „Градския” стадион в Ловеч и бе от програмата на 4-ия кръг на родната „А” група. След фиаското срещу БАТЕ в четвъртък и оставката на Станимир Стоилов стана ясно, че „оранжевите” ще бъдат поети от Ангел Червенков, но в днешния сблъсък „оранжевите” бяха водени от треньора на дубъла Петко Петков.

Срещата започна със силен домакински натиск в 8-та минута Христо Янев качи топката буквално на главата на Нифлор, който бе на около 4 метра от вратата, но ударът му с глава премина на сантиметри от дясната греда на Цанков. 60-секунди по-късно обаче, стражът на Монтана остана безпомощен, след като отново Янев центрира отдясно, но този път на пътя на топката застана Венков и с хубав удар с левия крак откри.

В следващата атака гостите се опитаха да отговорят, но удар на Чипилов бе спасен от Голубович. В 26-ата минута Нифлор центрира към Христо Янев, топката се отби в глава на бранител на Монтана и попадна точно в бившия играч на ЦСКА, който след удар с левия крак удвои преднината на своите. Само 180 секунди по-късно Сандриньо изведе по феноменален начин Миланов очи в очи с Цанков и младият халф завърши майсторски, прехвърляйки стража на гостите, правейки преднината на Литекс класическа.

В 43-ата минута Дока проби по лявото крило и върна кълбото на дъгата на наказателното поле, където беше Миланов, той стреля с по земя с левия крак, но шутът му излезе в аут. Това бе и последното по-интересно положение за първата част и почивката дойде при резултат 3:0 за „оранжевите”.

Второто полувреме започна далеч по-спокойно от първото. В неговото начало двата отбора водеха играта предимно в центъра на терена. В 53-ата минута Венков и Нифлор направиха хубаво двойно на границата на наказателното поле на гостите, което завърши с удар с левия крак на бранителя, който обаче бе спасен от Цанков. В 60-ата минута Дока направи хубав пробив отдясно, навлезе в наказателното поле на Монтана и опита удар към далечния ъгъл по земя, но топката срещна страничната греда след лека намеса на вратаря на гостите. След това положение двата тима видимо намалиха оборотите и на „Градския” стадион в Ловеч настъпиха скучни минути.

До края на двубоя двата тима отбора не предложиха нищо по-интересно на публиката и така Литекс победи с 3:0 тима на Монтана като домакин.