Литекс победи Ботев с 2:0

Феноменален гол на Ивелин Попов от центъра на терена изхвърли "канарчетата" от турнира за Купата на България.

Отборът на Литекс постигна победа с 2:0 над тима на Ботев (Пловдив) в мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на България, като по този начин изхвърли пловдивчани от надпреварата.

Ботев бе по-активният отбор в първите 10 минути и имаше шанс да открие резултата, но вратарят на домакините Голубович отрази удара на Кръстев. В 18-та минута капитанът на Литекс Ивелин Попов изведе Крум Бибишков сам срещу вратаря на гостите Локатели и опитният нападател не сгреши, като прехвърли стража на Ботев за 1:0. Само минута по-късно Попов направи резултата 2:0, след като с прекрасен удар успя да прехвърли Локатели от центъра на терена. До края на полувремето гостите опитаха да се върнат в мача, но удар на Тимонов от пряк свободен удар бе спасен от вратаря на Литекс Голубович. Най-чистото положение за Ботев пропусна Саидходжа, който не успя да уцели вратата с удар с глава от малкото наказателно поле. В 44-та минута Саидходжа получи контузия и бе заменен от Етов.

На почивката треньорът на Литекс Станимир Стоилов извърши една смяна, като пусна в игра Пламен Николов на мястото на Александър Барт. В 48-та минута Том качи топката на главата на Станислав Манолев, но защитникът не успя да уцели рамката на вратата и пропусна да направи резултата класически. В 50-та минута Тимонов направи двоен пропуск за състава на гостите, като първият му удар бе отразен от Голубович, а при добавката нападателят на Ботев не успя да уцели топката и тя попадна в ръцете на сръбския вратар. В 58-та минута Алексис Бертен замени героят за домакините  Ивелин Попов. След това пропуски за домакините направиха Емил Ангелов и Сандриньо. Последва натиск за гостите но ударите на Кръстев и Тимонов не успяха да затруднят Голубович, който направи един от най-силните си мачове с екипа на Литекс. В 89-та минута Василев от състава на гостите получи втори жълт картон за грубо нарушение в краката на Дубала и бе изгонен от главния съдия. Така с тази победа „оранжевите” се класираха за следващия кръг на турнира.