3. Лидерът ЦСКА на 12 точки пред Левски след 1:0 над Сливен

Лидерът ЦСКА на 12 точки пред Левски след 1:0 над Сливен

Господ спаси „армейците” от изравнителен гол в 92-ата минута

Отборът на ЦСКА се завърна на лидерската позиция в „А” група, след като успя да победи с минималното 1:0 закъсалия тим  на Сливен при домакинството си от 8-ия кръг на „А” група. Момчетата на Любо Пенев имаха инициативата през първата част, но след това се отпуснаха и само късметът попречи на гостите да стигнат до изравнително попадение.

ЦСКА започна по-силно срещата и още в 6-ата минута създаде напрежение пред вратата на гостите, след като остро центриране от фаул на Тимонов бе спасен от стража на Сливен. Малко по-късно пък удар с глава на Платини премина покрай вратата на Георгиев. В 18-ата минута отново бразилецът стреля с глава, но този път стражът на гостите спаси.

Натискът на ЦСКА продължи и в 30-ата минута „армейците” бяха близо до откриване на резултата, но изстрел с глава на Коста Стоянов от малкото наказателно поле срещна напречната греда. След няколко масирани атаки, ЦСКА в крайна сметка успя да открие резултата в последната минута на първата част. Платини отклони една топка към Тимонов, който овладя на гърди и с хубав удар от воле с левия крак прониза Георгиев за 1:0. Секунди по-късно той се размина с коженото кълбо в наказателното поле на гостите и пропусна да вкара втори гол в рамките на 1 минута.

През втората част обаче футболистите на Сливен изнесоха играта в по-предни позиции и за ЦСКА стана по-трудно да организира своите атаки. Въпреки това, „армейците” първи стигнаха до положение в 48-ата минута, когато нов удар с глава на Платини премина в близост до вратата на Георгиев. Малко по-късно бразилецът изведе Иван Стоянов в чиста позиция, но ударът на национала бе спасен от стража на гостите.

След това гостите наложиха тотален натиск и с течение на времето натикаха именития си домакин в собствената му половина. Чистите положения за Сливен обаче дойдоха в самия край на мача. Първо в 84-ата минута Иво Петров спаси с мъка удар с глава на Христов, а при последвалия ъглов удар Данчо Минев изчисти топката от голлинията след удар на Киков, отново с глава.

В последните секунди на мача гостите бяха възможно най-близо до изравняването, но отново късметът не им се усмихна. Ковачев се бе включил в една атака, стреля от близко разстояние и топката като по чудо не навести мрежата на Петров, минавайки на сантиметри от десния страничен стълб. Така резултатът остана непромен и ЦСКА записа поредна победа.

С тези три точки „армейците” отново са лидери в класирането с актив от 22 точки, 2 пред втория Черноморец и цели 12 пред шампиона Левски. Сливен пък е на предпоследното 15-о място с едва 4 точки.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо