Левски води на Славия с 1:0 на почивката, "белите" с човек по-малко

Левски води с 1:0 на Славия на почивката, в мача от 13-ия кръг на "А" група на стадион "Георги Аспарухов", предаде репортер на "Нов Спорт".

Левски води с 1:0 на Славия на почивката, в мача от 13-ия кръг на "А" група на стадион "Георги Аспарухов", предаде репортер на Novsport.com.

"Сините" бяха по-добрият отбор през първата част и заслужено се оттеглиха на почивка с гол преднина, дело на Георги Иванов - Гонзо в 36-ата минута, а гостите са с човек по-малко, след като Борислав Павлов бе изгоне от игра в 38-ата минута за две груби нарушения.

Двубоят започна по-добре за Левски, чийто футболисти пробиваха най-вече по левия фланг чрез Жоазиньо. Бразилецът бе най-добрият на терена през първите 45 минути и създаде няколко добри възможности за съотборниците си.

Тасевски и Живко Миланов можеха да открият резултата през първия половин час, като това стана в 36-ата минута, когато Гонзо засече с глава центриране от фаул на Мирослав Иванов и откри резултата.

При попадението останаха съмнения за фаул срещу защитник на Славия, което доведе до протести от страна на "белия" капитан Благой Георгиев. Те доведоха до жълт картон за халфа и бурни освирквания от "сините" фенове.

Георгиев бе освиркван през цялото време от публиката на Левски, като веднъж демонстративно изрита топката в трибуните. Националът бе крайно афектиран след последния съдийски сигнал за първата част и само охраната му попречи да влезе във физическа саморазправа със зрителите.

В 38-ата минута Борислав Павлов от гостите влезе много грубо в краката на Живко Миланов и заслужено получи втори жълт картон, който остави отбора му с човек по-малко.