3. Левски влезе в Лига Европа след 2:0 над Сливен на „Герена” (видео)

Левски влезе в Лига Европа след 2:0 над Сливен на „Герена” (видео)

„Сините” стигнаха до бронзовите медали след голове на Йовов и Петраш

Бившият вече шампион Левски си осигури участие в турнира Лига Европа догодина, след като се наложи с 2:0 над Сливен в скучен мач и се остана на 3-о място в крайното подреждане на групата на майсторите. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” в столицата и бе от програмата на 30-ия, последен, кръг на родната „А” група. Христо Йовов откри в 21-ата минута, а Петер Петраш оформи крайното 2:0 в 74-ата в последния си мач с екипа на Левски. Официален дебют за столичани пък направи Майкъл Тевия, който се появи като резерва през втората част.

Двубоят започна много равностойно, а първият точен удар в една от двете врати дойде в 10-ата минута, когато Миндев шутира от около 23 метра, но право в ръцете на Петков. В началните минути домакините изглеждаха много пренавити заради задължителния успех, който трябваше да преследват в този двубой, докато играчите на Сливен играеха без никакво напрежение в редиците си.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Левски успя да стигне до попадение. Тогава Жоазиньо свали елегантно за Йовов около точката на дузпата, а Бижутера с плътен изстрел с десния крак в долния ляв ъгъл на Тодоров изведе столичани напред -1:0.

След гола Левски продължи да диктува темпото на терена и да търси втори гол, който да успокои нещата на терена. В 27-ата минута Жоазиньо качи топката на главата на Кривия с мек пас отляво, но ударът на Александров бе избит от Тодоров в корнер. След това положение темпото на игра отново спадна, а чистите положения пред двете врати бяха рядкост. В 39-ата минута Антонов намери Жоазиньо в наказателното поле, но шутът на бразилеца с левия крак не намери очертанията на вратата.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Левски.

Втората част също започна много равностойно, въпреки че Левски владееше повече инициативата. В 49-ата минута Йовов шутира опасно, но Тодоров се намеси авторитетно и спаси. В 57-ата Коконов намери Миндев на границата на наказателното поле, вторият стреля с десния крак, но Петков отрази шута му. В 73-ата минута Тасевски изведе Жоазиньо очи в очи с Тодоров, но стражът на Сливен спаси по невероятен начин с една ръка.

В следващата атака обаче нищо не можеше да помогне на „воеводите”, след като Петраш получи на границата на наказателното поле и с плътен изстрел с десния крак прати кълбото в долния ляв ъгъл на Тодоров – 2:0. 5 минути по-късно Левски бе близо до трети гол след силен шут на Йовов с левия крак, но той бе избит в корнер от вратаря на гостите. В 91-ата минута Бардон намери по страхотен начин топката от воле от около 25 метра, но Тодоров отново показа рефлекс и спаси.

До края на двубоя нов гол не падна и така Левски победи Сливен с 2:0 и си осигури бронзовите медали в „А” група, както и участие в турнира Лига Европа догодина.

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА