3. Левски унищожи шампионския поход на ЦСКА към титлата - 2:0

Левски унищожи шампионския поход на ЦСКА към титлата - 2:0

Обезкървени, "сините" надиграха ЦСКА и намалиха разликата в класирането на една точка с решаващи голове на резервите

Левски потопи шампионския поход на ЦСКА към титлата. Обезкървеният от контузии тим на „сините” победи с 2:0 „армейците” във вечното дерби на Националния стадион. Така Левски нанесе първа загуба на ЦСКА от началото на полусезона и постигна първа победа на противника си от пролетта на 2007 г.

Две смени дадоха победата на Левски. Георги Христов даде преднина на тима си в 36-ата минута, а Зе Соарес довърши ЦСКА в 59-ата. Мачът бе осеян с много нерви и интересни ситуации и с не толкова много футбол. Лидерът на Левски Гонзо се опита да помогне на отбора си, но напусна играта още в 12-ата минута, а другият ас на Емил Велев Христо Йовов излезе в 24-ата. Въпреки това Левски показа голямо сърце и надигра ЦСКА, за да вземе накрая заслужените три точки. Нигериецът Удоджи пък отново остави тима си с човек по-малко заради невъздържаните си реакции, с които си изкара червен картон.

Двубоят бе ръководен отлично от рефера Стефан Спасов, за когото в щаба на Левски имаха големи притеснения.

Халфът на ЦСКА Маркиньос бе безобразен на терена, Саидходжа и Руи Мигел също бяха трагични. От другата страна бяха всички играчи на Левски. Те се раздадоха до краен предел и показаха голям дух.

Момчетата на Емил Велев владееха инициативата през по-голямата част от мача. „Червените” пък започнаха много силно в първите 10 минути на първото и второто полувреме, но това бе всичко, което направиха през целия мач. Така въпросителната около шампионската титла се задълбочи, след като Левски намали разликата с лидера на 1 точка, но ЦСКА има много трудна програма до края на сезона.

ЦСКА започна по-силно мача и търсеше гол още в началните минути. В първите 10 минути „червените” смачкаха съперника си. В 6-ата минута дойде първата опасност пред някоя от двете врати. Руи Мигел бе изведен отляво по крилото и много малък ъгъл стреля силно по земя. Страхотният в този мач Божидар Митрев обаче с последни усилия спаси и топката се разходи по голлинията, за да бъде изчистена в крайна сметка в корнер. Веднага след изпълнението му Мигел бе оставен абсолютно непокрит на няколко метра от вратата, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда.

В 12-ата минута мъжеството на Гонзо свърши. Капитанът и лидер на „сините” в този мач скочи за една топка и след това стана ясно, че няма да може да продължи мача. На негово място се появи все още незагрелият Георги Христов.

След първоначалния натиск обаче постепенно „сините” излезнаха от летаргията, в която бяха изпаднали. Левски взе инициативата и пренесе играта в половината на Ивайло Петров.

В 24-ата минута и Христо Йовов напусна контузен, а Зе Соарес го замени.
Първата сериозна опасност за символичните гости дойде в 34-ата минута, когато Жоазиньо стреля от малък удар, но Петров спаси.

Две минути по-късно обаче Левски поведе. Зе Соарес проби отдясно, преодоля двама защитници и центрира ниско по земята. Сърмов пропусна топката, която попадна в Георги Христов, а той с много точен изстрел в долния десен ъгъл откри резултата 1:0.

До края на полувремето ЦСКА не можа да отговори с изравнително попадение.

Втората част започна с вихрен натиск на „червените”. В следващите няколко минути Любо Пенев реагира с две моментални смени и вкара в игра Йордан Тодоров и Александър Тонев на мястото на Виданов и посредствения Саидходжа.

В 47-ата минута Руи Мигел получи топката отдясно, центрира много хубаво в наказателното поле, а Удоджи стреля с плонж. Митрев обаче с невероятен рефлекс изби. Две минути по-късно нигериецът пое топката на около 28 метра от вратата на Левски, стреля с топовен шут, но отново Митрев успя да избие в корнер със сетни усилия. В 54-ата минута Тодоров веднага центрира в наказателното поле на Левски, Иван Иванов стреля с глава, а топката мина на сантиметри от десния страничен стълб на Митрев.

С това свърши всичко за ЦСКА. В следващата атака на Левски Тасевски копна топката над отбраната на "червените" и изведе Зе Соарес, който я овладя и с диагонален шут разстреля Петров. Голът тотално обезкуражи „червените”. В 73-ата минута Удоджи си изкара много глупав червен картон. Минев фаулира нигериеца, който след това блъсна своя съперник, а реферът Спасов изгони играча. До края на двубоя ЦСКА не създаде почти никакви опасности, с изключение на 90-ата минута, когато Котев бе близо до гола след центриране. Левски пък без проблеми владееше топката и на няколко пъти организира опасни атаки, с които можеше да направи резултатът класически.

Така, Левски надигра категорично изключително слабия в този мач отбор на ЦСКА и се доближи максимално до тях, като вече разликата е само една точка.

Слушателите на Novsport.com имаха възможност да проследят срещата на живо с коментара на Иван Апостолов.

*Дали заслужено Левски спечели мача срещу ЦСКА, можете да коментирате в нашия чат ТУК

*Имахте възможността да чуете пряко коментар от мача и отзивите в нашата секция "Директно"

Митов: Няма значение, че играчите са млади

"Трябваше да спечелим този мач", каза треньорът на Септември София

Ахмедов: Труден мач, показахме, че сме колектив

Героят за Спартак Варна беше избран за играч на мача след успеха над Септември София

Цветанов: Надявам се да има хубави дни за Спартак

Треньорът на Спартак Варна говори след успеха с 1:0 над Септември София

Спартак Варна превъзмогна трусовете и победи Септември София с 1:0 (ВИДЕО)