Левски – ЦСКА 1:1 след 80 минути

Левски и ЦСКА продължават да играят при 1:1 след 80 минути на Националния стадион. „Сините” натиснаха шампионите след изравняването, но до гол не се стигна. След десетина минути на стихийни атаки, „червените” успяха да успокоят темпото и да погледнат към вратата на Петков.

ЦСКА поведе с гол от дузпа. В 57-ата минута реферът Станислав Тодоров прецени, че Живко Миланов е извършил нарушение срещу нападателя на „червените” в наказателното поле на Левски. Лазаров застана зад бялата точка и без компромис вкара дузпата в левия ъгъл на вратата.

Левски успя да върне гола пасив само няколко минути по-късно. Това стана в 66-ата минута, когато Георги Сърмов отправи силен удар от 25 метра. Даниел Беконо с мъка изби, а Георги Иванов добави отблизо топката.

Между двата гола реферът показа куп картони. Декорирани в жълто бяха Георги Петков, Виктор Мороз, Маркиньос и Здравко Лазаров, а след това и Тодор Янчев видя жълтия цвят за грубо нарушение срещу Зе Соарес.

Полузащитникът на Левски Владимир Гаджев пък получи директен червен картон, макар че беше на резервната скамейка.

Иначе второто полувреме започна скучно. В игра за Левски влезе Георги Иванов, който в началото изглежда статичен на терена. Бистрон имаше добра възмонжост за гол в началото, но пропусна. След това с опит ЦСКА започна да използва празните пространства пред себе си.