Левски смачка Видима с 6:1, качи се на влака за Европа и прати севлиевци в „Б” група (видео)

Жуниньо герой за „сините”, Иво Иванов изгонен още в 23-ата минута

Отборът на Левски направи нова изключително важна стъпка в борбата си за участие в евротурнирите догодина, след като днес размаза тима на Видима с 6:1. Срещата се игра на стадион „Раковски” и бе от програмата на 29-ия, предпоследен кръг на родната „А” група.

Поражението пък официално прати севлиевци в „Б” група, докато успехът изкачи еднолично „сините” на заветното трето място.

В герой за столичани се превърна бразилецът Жуниньо, който се отчете с хеттрик и асистенция. Бранителят Иво Иванов пък бе изгонен едва в 23-ата минута, след като задържа като последен в отбраната Тафраджийски.

Иначе двубоят започна с по един неточен удар на двата тима. Така дойде 9-та минута, когато Цветков намери Жуниньо на границата на пеналта, бразилецът навлезе в наказателното поле, премина покрай вратаря Митев и не сбърка пред опразнената врата за 1:0.

Само 2 минути след това попадение гостите вече водеха с 2:0, след като Панов върна лошо една топка към вратаря си, която Жуниньо пресече и необезпокояван удвои аванса на своите.

Още 120 секунди след това Цветков пусна фамозен извеждащ пас за Жуниньо зад гърба на противниковата отбрана, бразилецът напредна и накрая подаде за Калво, който не сбърка пред опразнената врата за 3:0.

Веднага след този гол домакините можеха да се върнат в мача, но Кожухаров стреля слабо от воле от малкия пеналт.

Така дойде 18-ата минута, когато Рамос получи на самата аутлиния вдясно в наказателното поле, обърна се и подаде за Димов, който засече от около точката на дузпата и покачи на разгромното 4:0.

И точно, когато гостите помислиха, че са решили нещата в своя полза, се стигна до 23-ата минута, когато Иво Иванов получи директен червен картон, след като задържа като последен в отбраната Тафраджийски, за което реферът отсъди и дузпа в полза на Видима. Зад топката застана Ангел Русев, който не сбърка, намалявайки резултата на 1:4.

След изгонването на Иво Иванов домакините се настаниха малко по-трайно в половина на Левски, което даде възможност на „сините” да организират някои бързи и опасни контраатаки.

Именно при една такава в 44-ата минута, Цветков изведе добре Калво на левия фланг, испанецът пък центрира в пеналта, където Жуниньо овладя, премина покрай падналия Митев и покачи на 5:1.

Втората част обаче логично бе доста по-скучна от първата. В нея гостите от София бяха прибрани в половината си, като рядко създаваха напрежение пред противниковата врата.

От своя страна играчите на Видима така и не можеха да намерят път към вратата на Пламен Илиев и разчитаха основно на изстрели от далечна дистанция, за да търсят промяна в резултата.

Така се стигна до 77-ата минута, когато влезлият преди минути Симеон Райков получи в центъра, напредна до границата на наказателното поле и с хубав диагонален шут оплете за шести път топката в мрежата на Митев.

3 минути след това попадение домакините можеха да вкарат втори гол, след като капитанът Стойчев получи неокрит на малкия пеналт докато Пламен Илиев не бе на вратата си, но изстрелът му премина високо над напречната греда.

До края на двубоят просто се доиграваше, ново попадение не падна и така Левски разби състава на Видима с 6:1, пращайки го официално в „Б” група.

8 Черно Море Варна 29 15 4 10 44:25 19 49
9 Миньор Перник 29 8 11 10 34:39 -5 35
10 Берое Стара Загора 29 9 7 13 29:36 -7 34
11 ПФК Монтана 29 8 7 14 27:47 -20 31
12 Ботев Враца 29 7 7 15 28:42 -14 28
13 Локомотив София 29 4 9 16 23:48 -25 21
14 Видима-Раковски 29 3 5 21 17:57 -40 14
15 ФК Калиакра 29 2 5 22 24:74 -50 11
16 Светкавица Търговище 29 1 5 23 8:64 -56 8