3. Левски се отсрами при дублиращите отбори - 3:2 срещу ЦСКА

Левски се отсрами при дублиращите отбори - 3:2 срещу ЦСКА

"Сините" правят пълен обрат

Дублиращият тим на Левски победи ЦСКА с 3:2 в дербито на 6-ия кръг в Дублиращата група. Играчите на Викторио Павлов на два пъти изоставаха в резултата, но с характер и себераздаване успяха да направят пълен обрат. Срещата, която се игра на едно от помощните игрища на стадион „Георги Аспарухов”, бе помрачена от неприятния инцидент с Еньо Кръстовчев, който бе откаран в болница.

Мачът започна доста равностойно, като двата отбора бяха съсредоточили усилията си в средата на терена. В 19-ата минута на двубоя вратарят на Левски Ивайло Василев направи уникална грешка и позволи на „армейците” да поведат в резултата. Петър Станев центрира в наказателното поле, стражът на „сините” не се намеси убедително и изпусна топката в собствената си врата. Радостта на „червените” обаче трая само 9 минути. Мариян Огнянов центрира от корнер, Еньо Кръстовчев се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата зад Михайлов.

Играчите на Левски продължиха да атакуват, но нападателите на „сините” пропуснаха няколко изгодни положения. В 43-ата минута при една бърза контраатака, Томо Костадинов изведе Самир Аесс очи в очи с Василев, който с техничен удар направи резултата 1:2.

Второто полувреме започна с масиран натиск на играчите на Левски. В 60-ата минута Боян Табаков засече центрираната от негов съотборник топка и от близко разстояние изравни резултата. След попадението фен на домакините нахлу на терена, за да поздрави голмайстора и се наложи трима полицаи да го извежда от игралното поле. Само четири минути по-късно Кръстовчев се сблъска с вратаря на „сините” Василев и остана да лежи на терена. Срещата бе прекратена за 5 минути, а след това линейката откара Еньо в болницата.

В 70-ата минута „сините” стигнаха до пълен обрат, а Андреас Васев се озова в прегръдките на своите съотборници. До края на мача играчите на Левски пропуснаха възможността да увеличат преднината си. Така "сините" взеха реванш за загубата на представителния отбор във вечното дерби с 0:2.

Левски: Василев, Атанасов, Иванов (к), Николов, Ангелов, Огнянов, Петков, Балджийски, Кръстовчев, Табаков, Васев

ЦСКА: Михайлов, Гоцов, Василев, Станев, Колев, Сандански (к), Аесс, Велинов, Коларов, Костадинов, Зайков.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)