3. Левски с първи успех в контролите след 2:0 над Тузла Сити (ВИДЕО)

Левски с първи успех в контролите след 2:0 над Тузла Сити (ВИДЕО)

Рикардиньо и Марин Петков реализираха за "сините"

Левски записа първия си успех по време на зимния си лагер в Турция, след като победи босненския Тузла Сити с 2:0.

До момента „сините“ регистрираха 3 загуби в зимните си контроли на турска земя, след 2:3 от унгарския Вашаш, 1:2 от украинския Александрия и вчера с 1:2 от косовския Дукаджини.

В 12-ата минута "сините" изпълниха заучено ъглов удар. Фабио Лима центрира отдясно със силния си ляв крак на втора греда към Келиан ван дер Каап, който засече топката в десния страничен стълб.

В 23-ата минута Левски излезе напред в резултата. Цунами навлезе в наказателното поле и изведе Рикардиньо сам срещу вратаря, а нападателят не сгреши и прати топката в мрежата - 1:0

Пет минути след това бразилският нападател отново прати топката в мрежата, но попадението не бе признато заради засада.

Левски отбеляза ранен гол през второто полувреме. Марин Петков се включи отлично в мача, след като влезе от резервната скамейка, той бе фаулиран в наказателното поле и спечели дузпа. Самият Петков се нагърби с изпълнението на 11-метровия наказателен удар в 57-ата минута и излъга вратаря на Тузла - 2:0.

Малко по-късно Уелтон достигна до топката на аутлинията и центрира към друг футболист, появил се от резервната скамейка - Илиян Стефанов, който стреля с глава, но неточно.

В 88-ата минута Тузла Сити имаше възможност да върне едно попадение, крило на босненците проби в наказателното поле и стреля, но над вратата на Левски, вече пазена от Иван Андонов.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 37. Дарлан, 10. Асен Митков, 97. Асими Фадига, 7. Фабио Лима, 17. Уелтон, 9. Рикардиньо;

Треньор: Николай Костов;

ТУЗЛА12. Абдулахович, 6. Сукилович, 4. Бихарач, 33. Ясаревич, 15. Ходжич, 30. Сусич, 5. Мирза, 10. М. Механович, 11. Пантелич, 9. Хаджич, 28. Масович.

Треньор: Миленко Бошнякович.

Берое с голямо празненствo в съблекалнята на "Герена"

Старозагорци победиха с 2:0 Левски