3. Левски с измъчена победа срещу Локомотив Мездра, Херо сменя Велев

Левски с измъчена победа срещу Локомотив Мездра, Херо сменя Велев

Макар и с доста усилия, сините успяха да измъкнат толкова необходимата за тях победа, при гостуването си на Локомотив Мездра. Но с играта, която демонстрираха, те не успяха да убедят никого, че са преодолели травмиращата загуба от Жилина, която ги изхвърли от евротурнирите.

Макар и с доста усилия, сините успяха да измъкнат толкова необходимата за тях победа, при гостуването си на Локомотив Мездра в последния мач от 8-мия кръг на А група.  Но с играта, която демонстрираха, те не успяха да убедят никого, че са преодолели травмиращата загуба от Жилина, която ги изхвърли от евротурнирите.
Вицешампионите  се наложиха с минималното 1:0 с бърз гол на Николай Димитров – Хичо, който успя да се разпише още в 5-тата минута с удар от фаул. Победата можеше да е по-изразителна, но Георги Христов направи два уникални пропуска да удвои резултата. В 76-тата минута Симонович от отбора на Локомотив също пропусна да се разпише и да върне интригата в мача.
Така, с много усилия, Левски все пак извоюва победата, с която се реваншира пред своите фенове за резила с Жилина. Въпреки това, отборът няма много поводи за радост, тъй като един от най-класните му играчи – Йосеф Рабех получи червен картон и следователно ще пропусне поне един мач.
Освен това стана ясно, че до няколко дни, постът на Емил Велев ще бъде зает от Димитър Димитров – Херо. Най-вероятно шефът на сините Тодор Батков да използва паузата в първенството, заради предстоящият мач на националния ни отбор, да се договори с новия треньор на сините.

Илиан Илиев: Не се чувахме цяла седмица с Илиан (ВИДЕО)