3. Левски разби Славия с два гола на Габриел Йорданов

Левски разби Славия с два гола на Габриел Йорданов

Нападателят нацели и гредата при изпълнение на дузпа

Левски разби Славия с 4:1 след два гола на Габриел Йорданов в дербито на първия кръг в Елитната група до 15 години. Срещата се игра на изкуствения терен на стадиона в "Овча купел" при изключително високи температури и бе ръководена от елитния рефер Васимир Ел-Хатиб.

Двубоят започна равностойно, като въпреки жегата, двата отбора предложиха много битка, но чистите голови положения липсваха. Така полувремето завърши при нулево равенство.

В 50-ата минута гостите стигнаха и до втори гол. Лазар Петров се откъсна и с глава преодоля вратаря на "белите". 10 по-късно резултатът стана класически. Габриел Йорданов засече с глава центриране от корнер и реализира трето попадение за Левски.

Йорданов отбеляза и четвърти гол, отново с глава в 68-ата минута. Малко след това нападателят на "сините" имаше шанс да направи хеттрик, след като бе отсъдена дузпа, но изстрелът му от бялата точка срещна страничната греда.

Славия стигна до почетно попадение в края на мача. "Белите" също получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Павел Кайряков реализира, с което оформи и крайния резултат.

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа