Левски победи ЦСКА с 2:1 в дербито на Дублиращата група

Левски победи ЦСКА с 2:1 в дербито на Дублиращата група. Срещата се игра на базата на „червените” в Панчарево, а главен съдия бе Антон Генов. Головете за "сините" реализираха Михайлов и Илиев, а точен за "армейците" бе Тонев.

Левски победи ЦСКА с 2:1 в дербито на Дублиращата група. Срещата се игра на базата на „червените” в Панчарево, а главен съдия бе Антон Генов. Около 600 зрители присъстваха на двубоя. Головете за "сините" реализираха Михайлов и Илиев, а точен за "армейците" бе Тонев, предаде репортер на "Новспорт".
ЦСКА бе по-добрият отбор през първата част, като с пропуски се отличиха Зе Руй и Фелипе Да Коща. В 25-ата минута след ъглов удар и разбъркване пред вратата на Левски, Бранеков стреля в аут от непосредствена близост. Двубоят бе доста груб, като Генов показа общо 5 жълти картона до този момент.
Второто полувреме започна с добри атаки на ЦСКА и в 52-ата минута "армейците" уцелиха гредата зад вратаря Димитров. Тонев направи добър пробив по дясното крило, подаде към Удожи, но силният му удар се отби от гредата. След две минути игра "сините" нанесоха своя удар. Михайлов проби по лявото крило и с премерен шут направи безпомощен вратаря Велинов. В 59-ата минута Левски стигна до втори гол, след като Караджов не се намеси добре след ъглов удар и Илиев се възползва от ситуацията, като направи 0:2. В 61-ата минута Зехиров за втори път уцели гредата на Димитров. В 74-ата минута резултатът най-после бе намален, след точен изстрел на Тонев. До края ЦСКА не успя да изравни и загуби мача.
След постигнатите три точки Левски е лидер в класирането с 26 точки, а ЦСКА и Локомотив (Мездра) са с по 23.