Левски победи 10 от Славия с 1:0, на точка зад ЦСКА

Левски се приближи на точка зад лидера в "А" група ЦСКА, след като победи с минималното 1:0 Славия в двубой от 13-ия кръг. Еинственият гол в срещата бе дело на Георги Иванов - Гонзо в 36-ата минута.

Левски се приближи на точка зад лидера в "А" група ЦСКА, след като победи с минималното 1:0 Славия в двубой от 13-ия кръг.

Еинственият гол в срещата бе дело на Георги Иванов - Гонзо в 36-ата минута.

За разлика от атрактивното вчерашно столично дерби между Локомотив и ЦСКА, двубоят на "Георги Аспарухов" бе белязан от слаб футбол и множество груби нарушения.

Домакините постигнаха заслужена победа, след като имаха инициативата през цялата среща, а играчите на Славия не създадоха нито едно реално голово положение, като от 38-ата минта играха с човек по-малко след червения картон на Борислав Павлов.

Двубоят започна по-добре за Левски, чийто футболисти пробиваха най-вече по левия фланг чрез Жоазиньо. Бразилецът бе най-добрият на терена през първите 45 минути и създаде няколко добри възможности за съотборниците си.

Тасевски и Живко Миланов можеха да открият резултата през първия половин час, като това стана в 36-ата минута, когато Гонзо засече с глава центриране от фаул на Мирослав Иванов и откри резултата.

При попадението останаха съмнения за фаул срещу защитник на Славия, което доведе до протести от страна на "белия" капитан Благой Георгиев. Те доведоха до жълт картон за халфа и бурни освирквания от "сините" фенове.

Георгиев бе освиркван през цялото време от публиката на Левски, като веднъж демонстративно изрита топката в трибуните. Националът бе крайно афектиран след последния съдийски сигнал за първата част и само охраната му попречи да влезе във физическа саморазправа със зрителите.

В 38-ата минута Борислав Павлов от гостите влезе много грубо в краката на Живко Миланов и заслужено получи втори жълт картон, който остави отбора му с човек по-малко.

Втората част домакините владееха топката почти през цялото време, но много трудно пробиваха защитата на Славия. Головите положения почти липсваха, а халфовете на "сините" не намираха начин как да сътворят нещо опасно в атака.

Тимът от "Овча Купел" не поглеждаше към вратата на Левски и нямаше как с подобна игра да стигне до равенство срещу числено превъзхождащия го съперник.

Най-интерсното през втората част се случи в края на двубоя, като първо Зе Соарес изпусна сам срещу вратаря в 89-ата минута, а Тиберканин не можа да улучи опразнената врата при добавката.

В даденото 3-минутно продължение гостите можеха по чудо да стигнат до равенството, след като при изпълннеие на фаул топката бе отбита към дъгата, където Самокишев я посрещна от воле, но ударът му мина покрай гредата.

Така Левски събра 27 точки и е само на една от лидера ЦСКА, а Славия е на 9-о място със 17 точки.