Левски остана начело в "А" група след хубава игра и 3:1 над Черноморец

Христо Йовов и Зе Соарес решиха мача в полза на "сините" през втората част

Левски победи с 3:1 Черноморец на „Герена” и не позволи на шампиона ЦСКА да оглави класирането. „Червените” победиха по-рано Локомотив в Пловдив с 3:1. В двубоя на стадион "Георги Аспарухов" двата тима бяха равностойни в по-голямата част от мача, но „сините” показаха класата си след 60-ата минута на двубоя и с два гола прекършиха мотивирания си съперник.

Левски поведе след гол на Тасевски в 43-ата минута, Божилов изравни две минути след началото на втората част, а Христо Йовов и Зе Соарес донесоха победата с голове в 62-ата и 85-ата минути.

Двубоят започна с положение за домакините и още във 2-ата минута Фелипе Да Коща пропусна да открие резултата с хубав, но неточен удар. Веднага след това Дарко Тасевски също записа пропуск, като изстрелът му мина на сантиметри от гредата на Черноморец.

Три минути по-късно, тимът на Красимир Балъков  организира първата си атака, която обаче успя да затрудни само частично защитата на Левски.

През по-голяма част от полувремето „сините” упражняваха натиск върху своя противник и в 43-ата минута логично стигнаха до първото си попадение. След центриране отляво на Лусио Вагнер Тасевски стреля с глава и направи безпомощен вратаря Чавдаров.

Преди това обаче Черноморец изпусна две много чисти положения. Първо Дуду не можа да вкара от малкия пеналт, а след това Мишел Платини удари лявата греда на Георги Петков, но топката не влезе във вратата.

Така след първото полувреме „сините” се оттеглиха с преднина от един гол за радост на четирите хиляди зрители на трибуните.

Втората част започна стремглаво за гостите от Бургас, като две минути след подновяването на мача, те успяха да върнат интригата с изравнителен гол. Стоимирович центрира отляво, Божилов изпревари Виктор Генев и с глава не пропусна да се разпише. Това до някъде върна самочувствието на Черноморец и те продължиха своите атаки, но така и не стигнаха до втори гол.

За сметка на това, в 62-ата минута Христо Йовов успя да върне преднината на своя отбор.След отлично центриране на Жоазиньо, той спря топката от точката на дузпата и я изпрати в долния десен ъгъл на вратата.

След този гол Левски установи контрол над мача и не даде на гостите да създадат някое опасно положение. В 85-ата минута Зе Соарес окончателно реши мача. След технично подаване на Жоазиньо отляво, бразилецът вкара топката на празна врата за 3:1.

Така тимът на Красимир Балъков не успя да вземе точка, въпреки своята упорита и интересна за гледане игра, а „сините” без много усилия си върнаха лидерството в класирането и отново имат една точка аванс пред преследвача ЦСКА.