3. Левски окупира третото място след 2:0 в Монтана (видео)

Левски окупира третото място след 2:0 в Монтана (видео)

Кривия и Бижутера донесоха успеха на „сините”, Телкийски пропуска дузпа

Бившият вече шампион на България Левски се изкачи еднолично 3-то място в класирането, след като победи с 2:0 тима на Монтана, а Локомотив (София) се издъни вкъщи с Черноморец (Бургас). Срещата се игра на стадион „Огоста” и бе от програмата на 29-ия, предпоследен, кръг на родната „А” група. Сашо Александров изведе столичани напред в 38-ата минута, Телкийски пропусна дузпа в 51-ата, а Йовов оформи крайното 2:0 в 63-ата минута.

Двубоят започна с малко по-организирана игра на домакините, но тя не водеше до опасности пред вратата на Георги Петков. В 4-та минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на бранител на Монтана, но реферът Станислав Тодоров не уважи претенциите им. След 10-ата минута столичани овладяха инициативата и започнаха да пресират опонентите си.

Първият удар по посока на една от двете врати дойде в 14-ата минута, когато Владо Гаджев получи на дъгата на наказателното поле и шутира с десния крак, но кълбото премина покрай вратата на Христо Иванов. 5 минути по-късно Николай Димитров проби по левия фланг и центрира остро, топката стигна до Димитър Телкийски, който стреля, но ударът му срещна тяло на бранител на домакините.

С течение на времето натискът на столичани ставаше все по-силен и в 23-ата минута те получиха правото да изпълнят фаул на около 20 метра от голлинията на Иванов, но изстрелът на Ники Димитров срещна главата на човек от стената. В 29-ата минута Левски пропусна най-чистото си положение до момента, след като Кривия, намери Петраш на дясното крило, който върна топката около точката на дузпата, където Телкийски бе непокрит, но стреля нескопосано и високо над вратата.

Така дойде 38-ата минута, когато „сините” все пак излязоха напред в резултата. Тогава Николай Димитров пусна технично за Телкийски на дясното крило, Мечо центрира в наказателното поле, където Александър Александров се откъсна от отбраната на Монтана и от непосредствена близост с глава изведе своите напред – 1:0.

До края на полувремето не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна с по-добра игра на столичани, които получиха правото да изпълнят дузпа в 50-ата минута за игра с ръка в наказателното поле на Радослав Димитров. Зад топката застана Димитър Телкийски, който стреля в десния ъгъл на вратаря, но Христо Иванов усети посоката, разтегна се добре и спаси 11-метровия наказателен удар.

Натискът на Левски обаче продължи и в 63-ата минута Христо Йовов удвои преднината на своите. Тогава той стреля от фаул от около 20 метра по диагонала, топката тупна точно пред стража на Монтана, прехвърли го и влезе в мрежата му.

След този гол гостите се поприбраха в своята половина и отстъпиха инициативата на играчите на Монтана. Домакините бяха близо до гола в 77-ата минута, когато Кондев опита падащ лист от границата на наказателното поле, но Петков се намеси авторитетно и спаси. В 83-ата минута Тасевски шутира с десния крак от границата на наказателното поле, но изстрелът му не затрудни вратаря на Монтана. В 85-ата минута домакините удариха лявата греда на „сините”, ала реферът отсъди засада на техен играч.

До края на двубоя нов гол не падна и така Левски победи Монтана с 2:0 на стадион „Огоста”, и се изкачи еднолично на 3-то място в класирането, кръг преди края на шампионата.