3. Левски обърна Дунав (Русе) в повторния дебют на Антонио Аниете (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски обърна Дунав (Русе) в повторния дебют на Антонио Аниете (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Сините" записаха втора победа в проверките, Адениджи с два гола в два мача

Левски победи новака в елита Дунав (Русе) с 3:2 във втората си контрола от лятната подготовка. „Сините” осъществиха пълен обрат през второто полувреме, след като изоставаха 0:1 на почивката. Венцислав Христов изпусна дузпа преди Мирослав Будинов да открие за русенци, които също изиграха втората си проверка след 1:1 с Берое в първата. Късно през второто полувреме Георги Костадинов асистира за изравнителното попадение на Божидар Краев преди самият той да осъществи обрата, а Бабатунде Адениджи да вкара втория си гол в летните контроли. Крайното 2:3 оформи Диян Димов от дузпа в 88-ата минута.

Антонио Аниете направи повторния си дебют със синята фланелка. Той започна наред с другите три нови попълнения на „сините” – Иван Чворович, Димитър Пиргов и Хеан Деса, като остана на терена до почивката.

В 8-ата минута Франсис Нар излезе сам срещу вратаря, но ударът му мина покрай вратата. Малко по-късно и Хеан Деса можеше да изведе своите, но шутът извън наказателното поле му бе спасен от вратаря на Дунав Станислав Антонов. В 23-ата минута Деса беше фаулиран в наказателното поле и реферът отсъди дузпа във втора поредна контрола на „сините”. И отново Венци Христов застана зад топката, но Антонов спаси, като усети ъгъла.

Дунав откри в 35-ата минута. След центриране отдясно по атаката на русенци Мирослав Будинов се извиси над "синята" отбрана и с глава насочи топката в мрежата за 1:0.

Наставникът на Левски Люпко Петрович извърши куп смени за втората част и в игра се появиха Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Георги Костадинов, Станислав Иванов, Божидар Краев и Бабатунде Адениджи.

Де Ноойер, Костадинов и Нар пробваха да изравнят, докато 69-ата минута Де Ноойер бе изгонен за втори жълт картон, след като разкара топката след фаул на Станислав Иванов.

В 74-ата минута резервата Божидар Краев изравни за Левски с глава. Георги Костадинов центрира от дълбочина, а младокът връхлетя, надскачайки защитник и бележейки с глава.

Само минута по-късно асистиралият Костадинов осъществи обрата, също с глава. Мики Орачев центрира от фаул, а Костадинов засече за 2:1.

Бабатунде Адениджи вкара втория си гол в летните контроли на Левски в 80-ата минута. Мики Орачев центрира прострелно от левия фланг, Станислав Иванов се размина с топката, а от задна позиция нигериецът беше точен с диагонален удар за 3:1.

Две минути преди края Дунав също получи право на дузпа. Диян Димов беше точен и оформи крайното 2:3.

Левски - Дунав 3:2
0:1 Будинов (35')
1:1 Краев (74')
2:1 Костадинов (75')
3:1 Адениджи (80')
3:2 Димов (88' дузпа)

Левски: Иван Чворович, Сърджан Лукин, Сашо Александров, Димитър Пиргов, Веселин Минев, Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Хеан Деса, Антонио Аниете, Франсис Нар, Венцислав Христов (Боян Йоргачевич, Мики Орачев, Георги Костадинов, Станислав Иванов, Божидар Краев, Бабатунде Адениджи, Ивайло Найденов, Илия Димитров)

Дунав: Станислав Антонов, Марио Петков, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Васил Шопов, Мирослав Будинов, Ангел Здравчев

(Резерви: Александров, Луков, Колев, Ненов, Костадинов, Иванов, Митев, Читаков, Кременлиев)

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо