3. Левски обърна Берое под Аязмото и изпревари Славия

Левски обърна Берое под Аязмото и изпревари Славия

Илиан Илиев и компания с втора загуба у дома за сезона – 1:3 от „сините”, които изиграха най-добрия си мач от началото на сезона

Шампионът Левски се изкачи на четвъртото място в „А” група, след като постигна победа с 3:1 при гостуването си на приятната изненада Берое от 24-ия кръг на родния шампионат. Домакините от Стара Загора поведоха в резултата още във втората минута, но „сините” успяха да сътворят пълен обрат за 3:1 още през първата част. След почивката Берое опита да върне поне едно попадение, но след 2-3 пропуска футболистите на Илиан Илиев, старозагорци клекнаха и позволиха на Левски да вземе инициативата в свои ръце. „Сините” обаче направиха куп пропуски пред вратата на Скорчев и вбесиха Георги Иванов – Гонзо, въпреки убедителната победа и ценните три точки.

С тях Левски задмина Славия в класирането и вече е четвърти с 43 точки, на 4 от ЦСКА, който заема заветното трето място. Берое пък остава 9-и с 35 точки и до края на сезона тимът ще мисли само за финала за Купата на България.

Срещата започна по страхотен начин и в началните минути зрителите на стадиона в Стара Загора станаха свидетели на 2 гола и няколко положения. Първо във втората минута Берое поведе с 1:0, след като Иво Иванов засече с глава центриране от ъглов удар на Слави Жеков и прати неспасяемо топката в долния десен ъгъл, а малко след това Христо Йовов бе близо до изравняване, но негов хубав удар от дъгата бе спасен с мъка от Скорчев.

В 5-ата минута обаче вече нямаше прошка за стража на домакините. Ники Димитров засече с едно докосване центриране на Телкийски от няколко метра и отблизо направи 1:1. В ответната атака пък Берое можеше отново да поведе в резултата, но удар с глава на Андонов бе спасен без проблем от Георги Петков. Последва неточен удар от границата на полето от страна на Слави Жеков, а Йовов пропусна да вкара втори гол за Левски, след като финтира двама бранители на Берое и стреля технично с левия крак от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В 18-ата минута Миро Антонов поправи пропуска на Йовов и направи пълен обрат. Той се освободи от защитата на Берое, стреля с десния крак, Скорчев спаси, но при добавката нападателят на „сините” прати коженото кълбо в мрежата на домакините, не и без помощта на рикошет в крак на бранител.

Няколко минути по-късно Слави Жеков изпълни отличен пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на Петков. Така се стигна до 30-ата минута, когато Левски успя да вкара трети гол в мрежата на домакините. Ники Димитров центрира в наказателното поле, Миро Антонов овладя на гърди, финтира бранител и опита удар с десния крак, който бе засечен от Йовов в малкото наказателно поле и топката влетя в мрежата на Скорчев.

До края на полувремето Левски продължи да бъде по-добрият тим на терена, но първо слаб удар на Ники Димитров бе спасен от Скорчев, а малко преди края на първата част двама нападатели в синьо се разминаха с остро центриране на Миро Антонов по земя, което премина на около половин метър успоредно на голлинията.

Домакините започнаха по-добре второто полувреме и набързо създадоха няколко опасности за гол. Още в 48-ата минута появилият се като резерва на почивката Дончо Атанасов направи невероятен пропуск пред вратата на Левски. Той остана непокрит в малкото наказателно поле при центриране от фаул на Слави Жеков, но ударът му от около метър премина встрани от вратата на замръзналия Георги Петков.

Малко след това Жеков стреля силно с десния крак по диагонала, но Петков спаси, а в 53-ата минута удар с глава на Бачев от няколко метра премина над вратата на „сините” за късмет на Георги Петков. Последваха няколко спокойни минути на стадиона в Стара Загора. Следващият удар дойде в 67-ата минута, когато Сърмов пробва шут от далеч с левия крак, но той се оказа безкрайно неточен. В ответната атака пък Слави Жеков за малко не изненада Петков с удар от границата на полето, който обаче профуча опасно покрай гредата.

В последните минути на срещата домакините сякаш вече се бяха предали и Левски можеше да стигне до още голове. Първо резервите Александров и Балтанов опитаха удари от далеч, които обаче преминаха над вратата, а малко след това Георги Сърмов разтресе с топовен шут от около 25 метра. В следващата атака пък Ники Димитров се озова сам срещу Скорчев, преодоля го, но не успя да нанесе удар към опразнената врата и комично се строполи на земята.

Минута преди края на редовното време пък Миро Антонов, който иначе направи добър мач, не успя да се разпише от около 2 метра, след като бе намерен от Жоазиньо с центриране от ляво.  В крайна сметка обаче резултатът остана непроменен и Левски се поздрави със заслужена победа.

Така Левски задмина Славия в класирането и вече е четвърти с 43 точки, на 4 от третия ЦСКА. Берое пък остава 9-и с 35 точки.