3. Левски надви Етър с 2:1 (ВИДЕО)

Левски надви Етър с 2:1 (ВИДЕО)

Автогол помогна на "сините" за победата в Правец

Левски победи с 2:1 Етър във втората си контролна среща от лятната им подготовка в Правец. Автогол на Георги Александров и попадение на Джавад Ел Джемили малко по-късно донесоха победата за "сините"

След неразбирателство между Георги Александров и Крум Стоянов в 12-ата минута на срещата, Рикардиньо отне и шутира от малък ъгъл, но не намери очертанията на вратата. В следващите минути Левски продължи да натиска, но не стигна до опасно положение пред вратата на Ангел Мартинов.

След центрира от статично положение в 35-ата минута, Кристиан Димитров се извиси над всички в наказателното поле на Етър и отправи удар с глава, който обаче премина покрай десния страничен стълб на вратата. Уелтон проби отляво навътре към наказателното поле и центрира на втора греда, където Рикардиньо отправи плътен удар с глава. Топката рикошира в гърдите на Георги Александров и влезе във вратата на Етър.

Само минута след отбелязания гол, Левски разгърна добре своя контраатака. Марин Петков напредна по дясното крило в 44-ата минута, стигна до крайната линия и сви топката за навлизащия от втора позиция Джавад Ел Джемили, който с удар ниско по тревата прати топката в долния ляв ъгъл и удвои аванса на "сините".

На полувремето бяха извършени множество смени от страна на двамата треньори. Патрик-Габриел Галчев върна неразчетено топката към Николай Михайлов в 49-ата минута. В наказателното поле на Левски футболист на Етър отклони топката за Шахредин Букхолда, който я прати във вратата.

Патрик-Габриел Галчев комбинира в наказателното поле на Етър с Рикардиньо, който продължи за Ивелин Попов в 60-ата минута. Попето овладя на гърди и шутира от въздуха, но топката не намери очертанията на вратата. Две минути по-късно Галчев шутира от границата на наказателното поле ниско по тревата, но топката премина покрай десния страничен стълб.

В 64-ата минута Роналдо се завърна в игра за Левски, след като пропусна последните два мача на "сините" през сезона. Бразилецът за последно взе участие в гостуването на Левски на Лудогорец в Разград на 3 юни, загубено с 2:3.

Патрик-Габриел Галчев навлезе чрез дрибъл през средата на терена и шутира от средна дистанция, но Дамян Христов се намеси и изби топката в корнер в 82-рата минута на срещата. Галчев изведе Роналдо зад гърба на отбраната на Етър в 85-ата минута. Бразилецът овладя и шутира от близко разстояние, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата.

След центриране от корнер в 90-ата минута, топката се озова в краката на Галчев, който шутира от близко разстояние. Играч на Етър обаче подложи тялото си и изби топката.

Левски – Етър 2:1

1:0 Георги Александров 43 (аг.)

2:0 Джавад Ел Джемили 44

2:1 Шахредин Букхолда 49

Стартов състав на Левски: 1. Пламен Андреев (К) – 2. Жереми Петрис, 50. Кристиан Димитров, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 10. Ивелин Попов – 11. Джавад Ел Джемили, 88. Марин Петков, 17. Уелтон – 9. Рикардиньо

Лудогорец приема ЦСКА 1948 с мисъл само за три точки

Разградчани ще искат да увеличат аванса си на върха

Сериозни проблеми за Локо Пловдив преди мача с Черноморец

Много футболисти ще отсъстват за 1/16-финалния сблъсък

Стоичков гласува в Париж, а Балъков в Палма де Майорка

И двамата коментираха днешния изборен ден

Задържаха футболист за нападение над журналист след скандал с купен вот на изборите

Вижте подробности за скандала

„Моряците“ с куп проблеми преди мача за Купата

Вижте какви са те

Треньорът на Черноморец (Бургас) си пожела футболен празник срещу Локо (Пловдив) за Купата

Ангел Стойков обеща, че отборът му ще даде всичко от себе си

ЦСКА поднови тренировки без доста от играчите си

Отборът се готви интензивно за предстоящия мач за Купата на България срещу Добруджа