3. Левски изнесе лекция на Черно море за 3:0, блестящ Жоазиньо

Левски изнесе лекция на Черно море за 3:0, блестящ Жоазиньо

За „сините” невероятен мач направи Жоазиньо, който откри резултата с фамозен гол с мощен шут с левия крак, а след това изработи и дузпа за своя тим, която бе реализирана от Бардон. Крайното 3:0 оформи резервата Николай Димитров след асистенция на Зе Соарес.

Българският шампион Левски изнесе истинска футболна лекция на тима на Черно море, побеждавайки го с класическото 3:0. Срещата се игра на стадион „Георги Аспарухов” и бе от програмата на 13-ия кръг на родната „А” група.

За „сините” невероятен мач направи Жоазиньо, който откри резултата с фамозен гол с мощен шут с левия крак, а след това изработи и дузпа за своя тим, която бе реализирана от Бардон. Крайното 3:0 оформи резервата Николай Димитров след асистенция на Зе Соарес.

Срещата започна с малко по-активна игра на домакините, които преследваха четвърта поредна победа в първенството. Първата по-опасно положение в мача дойде в 21-ата минута, когато Сърмов стреля много силно от фаул, но кълбото прелетя над напречната греда на Пиргов.

Така се стигна до 24-ата минута ,когато „сините” откриха резултата. Тогава стражът на Черно море изчисти лошо една топка към лявата част на наказателното поле, където притича Жоазиньо, който отправи кинжален шут с левия крак, кълбото срещна напречната греда и влезе в мрежата на „моряците” – 1:0.

Само четири минути по-късно влезлият като резерва за гостите Кулибали спъна Жоазиньо в наказателното си поле и не остави друг шанс на рефера Александър Костадинов освен да отсъди дузпа. Зад топката застана френският полузащитник Седрик Бардон, който не сбърка и удвои преднината на своите.

120 секунди по-късно Борносузов отправи истинска бомба към „синята” врата, но Митрев се намеси авторитетно и предотврати гол в мрежата си. В 42-ата минута шампионите можеха да решат двубоя в своя полза след страхотна контраакция. Тогава авторът на втория гол Бардон пусна ювелирен пас зад гърба на гостуващата отбрана, кълбото попадна в Тасевски, който напредна и стреля с десния крак, но Пиргов се намеси добре и не позволи ново попадение във вратата си.

Първата по-опасна ситуация за втората част дойде в 58-ата минута и се откри пред тима на гостите. Тогава резервата Здравко Лазаров овладя добре на границата на наказателното поле на Левски, подаде за Миро Манолов, който отправи свиреп изстрел с десния крак, но над напречната греда на Митрев.

180 секунди по-късно Кръстовчев и Сърмов комбинираха добре в половината на гостите, а атаката завърши с изстрел на нападателя с левия крак, но Пиргов спаси. В следващата атака Жоазиньо центрира остро отляво в полето на "моряците", но Кръстовчев и Зе Соарес не успяха да засекат кълбото и стражът на Черно море отново улови.

Така дойде 74-ата минута, когато Зе Соарес проби по дясното крило и намери резервата  Николай Димитров в наказателното поле на "моряците", който направи преднината на "сините" класическа с премерен изстрел по земя с левия крак. Последната по-опасна ситуация дойде в 82-ата минута. Тогава Веселин Минев можеше да направи 4:0 след страхотен пас на Бардон и грешка на бранител на гостите, но шутът му срещна тялото на Пиргов.

Така българският шампион Левски победи тима на Черно море с 3:0 след страхотна игра на бразилското си крило Жоазиньо.

Николай Минков с травма от мача с Черно море

Десният защитник притесни треньорския щаб на Ботев (Пловдив)

Атанас Рибарски: До последно търсихме успеха

"Мисля, че по-чистите ситуации през първото полувреме бяха за нас", заяви треньорът на Крумовград

Янко Георгиев: Крумовград трябва да съжалява за ремито с Хебър

Вратарят коментира нулевото равенство

Бруно Акрапович: Изобщо не съм доволен

„Липсата на точки оказва напрежение у играчите“, смята треньорът на Хебър

Беласица скочи срещу съдия

Втородивизионният Беласица Петрич излезе с официална позиция относно съдията Валентин Железов, който ръководи мача им с Несебър, завършил 0:0

Хебър и Крумовград с бойко 0:0 (ВИДЕО)

Двата тима не успяха да си отбележат гол в мач без особени футболни достойнства

Левски с подробности за билетите за мача с Пирин

От Левски обявиха подробности относно продажбата на билети за мача срещу Пирин (Благоевград) от турнира за Купата на България