Красимир Балъков: Свалям шапка на моите момчета за мъжеството

Треньорът на Черноморец (Бургас) Красимир Балъков остана разочарован от равенството 1:1 срещу тима на Локомотив (Мездра) в последен мач от 22-ия кръг на „А” група, игран на стадион „Локомотив”, предаде репортер на Novsport.com. Той остана недоволен от факта, че неговият отбор остана с 10 човека още през първото полувреме, когато бе изгонен Николай Кръстев и според него именно това е лишило тима му от заслужена победа.

„Тежък мач, тежко време. Разочарован съм от резултата, тъй като заслужавахме да победим. Червеният картон тотално обърка стратегията ни, защото трябваше хем да се браним, хем да търсим ново попадение. Свалям шапка на моите момчета за мъжеството, което показаха, въпреки че останахме с десет човека още през първото полувреме. Независимо, че останахме с човек по-малко владеехме инициативата през по-голямата част на мача. Искахме да победим на всяка цена, момчетата дадоха всичко от себе си, затова не мога да имам претенции към тях. Не искам да съдя реферите, защото и тримата бяха доста млади, но апелирам към ръководството на футболния съюз да ги праща да свирят в „Б” група, където да натрупат нужния опит. Извадих Платини не защото е контузен, а защото трябваше да прекроявам състава заради червения картон на Кръстев”, заяви Балъков на пресконференцията след мача.