3. Късен гол спаси Пирин срещу Локо (ГО) в корида с 12 жълти картона (ВИДЕО)

Късен гол спаси Пирин срещу Локо (ГО) в корида с 12 жълти картона (ВИДЕО)

Двубоят в Благоевград завърши при резултат 2:1, Станислав Костов стана герой

Пирин победи Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 в мач от втория кръг на Първа професионална лига.  „Орлетата” стигнаха до успеха драматично – Станислав Костов вкара във втората минута на добавеното време.  Срещата се проведе на стадион „Христо Ботев” в Благоевград, на която присъстваха около 2500 фена, като 50 подкрепяха „железничарите” горещо през цялото време.

Двата отбора спретнаха много здрав мач, като главният съдия Героги Димитров показа 12 жълти картона.

След този мач Пирин има 3 точка в актива си, а отборът на старши треньора Ангел Червенков – 1.

Гостите от Горан Оряховица започнаха с опасен удар на Кънев, който мина покрай вратата на Аргилашки. Въпреки това, по-интересните положения бяха създадени от домакините. В шестата минута Влади Златинов бе изведен в наказателното поле, но пасът бе малко по-силен, отколкото трябваше, и вратарят на Локомотив Кунчев излезе навреме и улови пред погледа на нападателя.

Пирин бе много близо до това да открие резултата в 20-ата минута. Тогава след добра атака на „орлетата” Станислав Костов излезе сам срещу Кунчев и отправи силен удар по земя покрай стража, топката обаче се отби от дясната греда.

В 31-ата минута Костов направи втори сериозен пропуск. Той получи пас като по конец в наказателното поле, защитата остана зад него, пое топката и веднага шутира. Изпълнението му обаче бе слабо и неточно.

Десетина минути преди края на частта Атанасов влезе много грубо в краката в Тони Тасев в опита си да играе за топката, но влизането му бе много закъсняло и остро. Съдията Георги Димитров показа жълт картон, но и да беше вдигнал червен като че ли нямаше да сбърка.

Двата отбора започнаха с бързо темпо и второто полувреме. Здравите единобоства, каквото имаше и през първото, също не липсваха. Но идеи и разнообразие в атака за Пири и за Локо (ГО) почти нямаше.

Съперниците си размениха по едно опасно положение. В 58-ата минута Керчев можеше да открие. Той се възползва от кратко разбъркване след центриране от ъглов и отправи удар, но топката мина покрай дясната греда, а Аргилашки не помръдна от мястото си. В 65-ата минута бе възможността за „орлетата”. Старокин получи пас от Сандев и стреля от въздуха, ударът му обаче мина над вратата.

Първият гол падна в 73-ата минута. В наказателното поле с Фиданин удари топката с ръка след центриране и съдията моментално посочи бялата точка. Зад топката застана Влади Златинов и след мощен изстрел не остави шансове на Кунчев.

Гостите обаче успяха бързо да отговорят. Провинилият се Атанас Фиданин взе нещата в свои ръце и след удар от сериозна дистанция по земя прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Аргилашки.

Развръзката на този двубой бе изключително драматична. Във втората минута на добавеното време Станислав Костов се възползва от рикошет в наказателното поле и се разписа, с което донесе първата за сезона победа на Пирин.

Удариха нова тесла на феновете на Черно море преди битката за Варна

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза